Novinky

Elon Musk prozradil, že Tesla pracuje na vlastním procesoru pro umělou inteligenci

Navrhování specializovaných čipů pro zpracování umělé inteligence se stává běžnou záležitostí u všech významných technologických společností. Podle posledních zpráv vycházejících z reakcí Elona Muska se zdá, že ani Tesla nehodlá být výjimkou. Musk při svém vystoupení na konferenci o strojovém učení NIPS prozradil, že Tesla pracuje na vlastním procesoru pro umělou inteligenci, který má být údajně nejlepší na světě.

Informace na toto téma jsme mohli zaslechnout již v září letošního roku, kdy televizní stanice CNBC potvrdila, že kalifornská společnost spustila projekt zabývající se umělou inteligencí, na kterém pracuje více než 50 lidí. Tým odborníků zahrnuje ty největší kapacity, mezi nimiž nechybí uznávaný veterán oboru Jim Keller, který dříve pracoval v AMD a Applu, odkud v roce 2016 přeběhl do křídla Tesly.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Úzce specializované procesory mají americké automobilce získat výhodu v závodě o nejpokročilejší platformu autonomního řízení. Tesla v současné době využívá grafické karty od Nvidie, což příliš nekoresponduje s kýženou vizí. Pokud se inženýrům podaří vyvinout dostatečně efektivní hardware, vozy získají mnohem lepší schopnosti a teoreticky můžou nabídnout i větší bezpečnost při provozu na silnici.

V případě Tesly mohou AI čipy mohou Tesle pomoci dosáhnout vysněného cíle, který operuje s plně autonomním řízením, který nebude potřebovat jakýkoli zásah ze strany řidiče. Elon Musk v rozhovoru na toto téma zopakoval svou ambiciózní vizi, která počítá s uvedením procesoru pro umělou inteligenci do dvou let. Zda nešlo pouze o další plané řeči za účelem posílit vnímání značky, ukáže až čas, nicméně jedno je pro tuto chvíle jisté. Automobilový průmysl se díky Tesle začal konečně měnit a to mnohem dynamičtěji, než by kdokoli předpokládal.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button