Novinky

Elon Musk chtěl svou tequilu pojmenovat Teslaquila. Mexičané mu to zatrhli

Elon Musk a jeho společnosti dnes prodávají kde co. Můžete si koupit elektromobil, solární panely a pokud jste kosmická agentura, nic vám nebrání objednat si u excentrického podnikatele let do kosmu. Čas od času ovšem Elon Musk vypustí do světa produkt, jehož ambice obvyklé výše nedosahují. Například před několika lety Musk prodával plamenomety. Po těch se jen zaprášilo. Z Muskovy strany tehdy šlo o propagaci společnosti s názvem The Boring Company, která se zabývá hloubením tunelů. Nedávno se do prodeje netradičního předmětu pustila také Tesla.

Zdroj: reddit.com

U automobilek je prodej reklamních předmětů poměrně běžný. Typické jsou předměty jako kšiltovky, hrníčky, trička nebo klíčenky. Tesla to ale opět vzala za jiný konec. Začala totiž prodávat vlastní tequilu. Elon Musk značkový alkohol pojmenoval na svém Twitteru jeho Teslaquila. Finální produkt se ale jmenuje Tesla Tequila. Původní název totiž narazil na problém. Nelíbil se Mexičanům. Komise, která na národní nápoj Mexika dohlíží, rozhodla, že jde o nevhodný název. Příliš totiž připomíná originální označení tequila, které je chráněno.

Nekonečný displej a bez Lightning konektoru. Podívejte se jak vypadá futuristický koncept iPhonu 13

Teslaquilu se Muskovi lidé pokoušeli v Mexiku zaregistrovat už v roce 2018. Finální verdikt přišel v lednu letošního roku. Registraci nové značky Mexické úřady zamítly. To ovšem Teslu nezastavilo. Nakonec začala automobilka svou tequilu skutečně prodávat. Alkohol v originální lahvi vyšel na 250 dolarů a omezená edice lahví byla ihned vyprodaná. Lahev měla být inspirovaná ikonkou GPS v elektromobilech Tesla. Společnost, která alkohol pro Teslu dodala, tvrdí, že masová výroba tohoto typu lahve by ani nebyla možná.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button