AktualityMacNovinky

Elmedia Player: Jen těžko budete hledat lepší multimediální přehrávač

Společnost Elmedia si dává na svých produktech skutečně záležet a často vydává majoritní aktualizace pro své stěžejní aplikace. Aktuálně největší proměna se dotkla multimediálního přehrávače Elmedia Player pro operační systém OS X. Mezi její klíčové přednosti patří široká škála podporovaných audio a video formátů. Aplikace se může nově pochlubit celou řadou praktických funkcí, mezi nimiž nechybí vestavěný webový prohlížeč umožňující pohodlné sledování streamovaného obsahu. Placená verze PRO dovoluje videa stáhnout přímo na disk vašeho počítače.

elm_all

Mezi další novinky se řadí hardwarová akcelerace video souborů, automatické načítání extrerních audio stop a možnost ruční synchronizace videa a zvuku. Tuto funkci nejvíce oceníte v momentech, kdy zvuková stopa nekoresponduje s videem. Stejná způsobem můžete vyřešit nekorektní časování titulků, což bývá jeden z nejčastějších problémů.

Poměrně nemalé procento uživatelů však bude nejčastěji využívat možnosti stahování videí ze služeb jako je YouTube či Vimeo. Do adresního řádku stačí zadat pouze odkaz kýženého klipu, odkud můžete zahájit jeho přehrávání, případně stáhnout na lokální disk. Než se rozhodnete pro stažení, lze si vybrat z několika druhů rozlišení, případně uložit pouze audiostopu.

Snímek obrazovky 2015-11-03 v 17.47.02

Ostatní nové funkce zahrnují podporu formátu 16:10, hardwarových dekodérů (AC-3, DTS), vytváření screenshotů, zobrazení playlistu v samostatném okně a možnost nastavení výchozího zvukového zařízení.

Snímek obrazovky 2015-11-03 v 17.43.12Jednou z největších vychytávek přehrávače je možnost stahování streamovaného obsahu

Předchozí verzi přehrávače jsme vytýkali vyšší nároky na systémové prostředky, ovšem vývojáři se na tento nedostatek zaměřili a implementovali již zmíněnou hardwarovou akceleraci. V praxi tak dochází k odlehčení zátěže na procesor a pochopitelně i snížení energetických nároků.

Snímek obrazovky 2015-11-03 v 17.41.19

Elmedia Player je vybaven propracovaným videotunerem, s jehož pomocí můžete upravovat jas, sytost, kontrast a další řadu parametrů. Nechybí ani ekvalizér s několika přednastavenými profily.

Snímek obrazovky 2015-11-03 v 17.45.19Fajnšmekři ocení přítomnost videotuneru a zvukového ekvalizéru

Elmedia Software opět dokázala, že aplikace pro OS X jednoduše umí a pokud hledáte multiplatformní přehrávač, který si poradí téměř se všemi typy souborů, Elmedia Player je tím pravým. Uživatelé předchozí aplikace v PRO verzi navíc mohou využít 50% slevy na čerstvou aktualizaci, která se podle našeho názoru skutečně vyplatí.

Elmedia Player si můžete stáhnout přímo ze stránek vývojářské společnosti na tomto odkazu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button