Novinky

Ekonomický poradce Trumpa vyjádřil své obavy o možné krádeži technologií Applu Čínou

Larry Kudlow, ředitel Národního hospodářského shromáždění, finanční analytik a ekonomický poradce Donalda Trumpa, v jednom ze svých rozhovorů prozradil své obavy o tom, že Čína by byla schopna ukrást technologie společnosti Apple. Kudlow v rozhovoru pro Bloomberg zmínil, že motivací Číny by byla lepší konkurenceschopnost čínských výrobců smartphonů a jejich ještě vyšší postavení na trhu.

Podle Kudlowých slov jsou patrné i náznaky sledování, ale ohledně toho nezmínil nic konkrétního. Kudlowo vyjádření přišlo poté, co čínské ministerstvo obchodu prohlásilo, že se příští týden setkají čínští a američtí představitelé obchodu.

Čínská konkurence vítězí na všech frontách

Společnosti Apple se v Číně nedaří, v zemi totiž ztrácí podíl na trhu díky čínské levnější konkurenci. Ve třetím čtvrtletí roku 2018 byla společnost Apple třetím největším výrobcem smartphonů ve světovém tržním podílu, a to za společnostmi Samsung a Huawei. 

Vše ještě přiostřují napjaté vztahy mezi Čínou a USA Timu Cookovi, generálnímu řediteli Apple, na urovnání sporů záleží, neboť čínský trh je důležitým odbytištěm jablečných produktů.

Zdroj
Cnbc
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close