Novinky

Dvojice populárních Youtuberů přednostně otestovala iMac Pro. Jaké jsou jejich reakce?

Apple již zítra zahájí prodej svého vůbec nejvýkonnějšího počítače. Zbrusu nový iMac Pro nabídne 27“ monitor s 5K rozlišením a doslova snovou výbavou. Vrchol nabídky bude tvořit model s osmnáctijádrovým procesorem Intel Xeon, 128 GB operační paměti 4TB SSD úložištěm. Grafické výpočty dostanou na starosti GPU Radeon Vega 56, respektive Vega 64 disponující 16GB pamětí HBM2. Aby potencionální zájemci věděli, do čeho jdou, marketingové oddělení Applu se rozhodlo pár kousků zapůjčit populárním Youtuberům. Vyvolenými se stali Marques Brownlee a Jonathan Morrison, kteří dostali šanci iMac Pro na pár dní otestovat.

S ohledem na výše zmíněnou výbavu není obtížné odhadnout, jak vypadaly reakce obou aktérů. Brownlee i Morriosn se shodli na tom, že jde o nekompromisní bestii s ultimativním výkonem. iMac Pro tak bude ideálním nástrojem pro všechny uživatele, které živí například práce s videem a zároveň nemají hluboko do kapsy.

Co se týče designu, ten z velké části vychází z původního modelu iMac. Jedinou zásadní odlišností je barevné provedení Space Grey – ve stejné barvě je vyvedena také myš a bezdrátová klávesnice. Pro mnohé bude zklamáním, že iMac Pro nenabídne žádnou možnost budoucího upgradu. Poslední zajímavostí je změna reklamní strategie Applu. Zatímco ještě nedávno se jako první k novým produktům s logem nakousnutého jablka dostaly redakce typu The Wall Street Journal či The New York Times, dnes tato výsada patří nezávislým umělcům publikujících videa na YouTube. Stejný přístup byl zvolen také v případě iPhonu X, který si mohli jako první osahat nejprve Youtubeři a až následně etablovaná média.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button