Novinky

Dvacátá léta budou patřit Applu: těšit se můžeme na brýle pro rozšířenou realitu a automobil

Známý analytik Ming-Chi Kuo opět rozvířil vody. Zaměstnanec společnosti TF International Securities totiž pro své investory sestavil zprávu, ve které rozebírá dlouhodobější směřování Applu. Už před několika dny jsme vás informovali o tom, že Apple plány na vývoj vlastního elektromobilu nakonec nevzdal a stále na něm potají pracuje. Tyto spekulace nyní podporuje také Kuova zpráva. Ta totiž hovoří o tom, že Apple Car by se veřejnosti mělo představit mezi lety 2023 až 2025.  V této souvislosti se Kuo zmiňuje o tom, že automobilový sektor nabízí Applu díky prosazování nových technologií obrovský potenciál.

Ještě předtím nás však čeká další velká premiéra. Rok 2020 totiž bude patřit brýlím pro takzvanou rozšířenou realitu. Tedy zařízení, kterému technologičtí experti prorokují zářnou budoucnost. Už nyní totiž můžeme vidět, že trhu se smartphony dochází dech. Výrobci už chytré telefony zkrátka nemají kam posunout. Jako jeden z možných nástupců dnešních smartphonů se tak jeví právě i chytré brýle s podporou rozšířené reality.

Raději začněte šetřit. Apple se plánů na vlastní elektromobil ještě nevzdal

Že Apple do podobného zařízení vkládá značné naděje, můžeme pozorovat už v současné době. Několik posledních premiér nových jablečných zařízení se totiž neslo v duchu rozšířené reality a platformy ARKit, která vývojářům umožňuje pro tento systém vytvářet aplikace. Zdá se tak, že Apple už své zákazníky na nástup zařízení podporujících rozšířenou realitu pomalu připravuje.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button