Novinky

Držte si pěněženky, Apple zanedlouho představí další dva nové počítače

Nedávno představený Mac Studio mají v nejbližší době doplnit další dva nové počítače. Jeden z nejlépe informovaných lidí s napojením na pozadí společnosti Apple, Mark Gurman, se nechal slyšet, že další Macy začínají pomalu klepat na dveře. Dle jeho tvrzení to má být dokonce právě rok 2022, kdy Apple hodlá uvést velké množství nových počítačů.

Další várka nových Maců má být naplánována na polovinu letošního roku. S nejvyšší pravděpodobností se tak stane při příležitosti konání vývojářské konference WWDC 2022. Jedním z hlavních kandidátů je nový MacBook Air, o němž se spekuluje již delší dobu. Dosavadní predikce počítají s novým designem, který bude do jisté míry navazovat na 24“ iMac. To by mělo v případě MacBooku Air znamenat bílé rámečky kolem displeje a dostupnost hned v několika barevných variantách.

Roli hlavní výpočetní jednotky by mohl dostat na starosti čipset M2. Další výbava má zahrnovat podporu MagSafe, lepší FaceTime kameru a 13“ IPS displej. V případě druhého počítače se zdroje zatím rozchází, nicméně s ohledem na skutečnost, že Mac Pro je aktuálně posledním modelem spoléhající na procesory od Intelu, se můžeme domnívat, že to bude právě on, kdo v červnu dostane nástupce.

MacBook Pro
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Gurman však dodává, že Apple hodlá aktualizovat také další modelové řady. Konkrétně se máme těšit na nový Mac mini, 13“ MacBook Pro, iMac Pro a 24“ iMac. Zatím to tedy vypadá, že během letošního roku se dočkáme řady zajímavých premiér. Když k tomu navíc připočteme také další produkty v podobě iPhone 14 (Pro), Apple Watch Series 7 a další, tak se máme rozhodně na co těšit.

Jakým modelem Macu by vám Apple udělal největší radost? Podělte se o svůj názor v diskuzi.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button