Novinky

Druhý pokus o prodejní hit: iPhone SE 2 se objeví příští rok

Už nějakou dobu se mluví o tom, že Apple plánuje oživit iPhone SE. Cenově dostupný smartphone byl ve své době mimořádně populární. Prodávat se začal v roce 2016 a cílil tehdy převážně na ty, kterým se stýskalo po klasickém 4” designu známého z iPhonů páté generace. Na tento úspěch by Apple nyní rád navázal. Podle důvěryhodného analytika Ming-Chi Kuo by se iPhone SE 2 měl ukázat v roce 2020. Cena by měla startovat na částce 399 dolarů, což je v přepočtu méně než 10 tisíc korun. Dá se ovšem očekávat, že cena na pultech českých obchodů bude o několik desítek procent vyšší. 

Jak bývá u Ming-Chi Kua, který nás zákulisními informacemi zásobuje pravidelně, zvykem, zveřejnil také další očekávané technické specifikace. Novinka by měla dostat procesor A13, který pochází z aktuální vlajkové lodě iPhonu 11/Pro. Apple se tak v tomto ohledu bude držet tradic. Také v době představení prvního iPhonu SE jej totiž osadil čipen nejvyšší řady. Tehdy šlo o A9 z iPhonu 6s. Co se týče dalších parametrů, ani ty rozhodně nezklamou. Dále by totiž iPhone SE 2 měl mít k dispozici 3 GB operační paměti a 64 GB nebo 128 GB interního úložiště. 

iPhone 11 Pro Max a Samsung Galaxy Note 10+ v dalším testu: který z nich má lepší baterii?

Otazník zatím visí nad designovou stránkou připravovaného smartphonu. S největší pravděpodobností ovšem v Applu oživí některou ze starších konstrukcí. V úvahu by poté připadal design, který přinesl iPhone 6 a s drobnými změnami si jej udržel až iPhone 8. iPhone SE 2 by se mohl stát ideální volbou pro méně náročné uživatele. Například pro ty, kteří dnes používají iPhone 6 nebo iPhone 6s, na kterých už se podepisuje jejich věk. Kvůli těmto uživatelům ovšem Apple novinku nejspíše nepřipravuje. Největší prodejní úspěch by totiž nový nejlevnější iPhone mohl zaznamenal v méně rozvinutých zemích. 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button