Novinky

Druhá verze potvrzena. Apple zahájil výrobu čipset M2, v Macích se má objevit už v červenci

Minulý rok byl pro počítače od Applu opravdu pestrý. Apple odstoupil od Intel procesorů a nové Macy osadil zbrusu novým čipsetem M1. Nové počítače nabízí až dvakrát větší výdrž baterie a násobně vyšší výkon. Pokrok jsme také mohli vidět například v práci s operační pamětí, kde se jeví jako dostačující nižší varianty s kapacitou 8 GB. Levnější modely nových Macbooků jsou dokonce výkonnější než starší high-end verze obsahující Intel procesor. Jak naznačuje název čipu, jedná se teprve o první verzi, a jak informoval web Nikkei Asia, Apple už zahájil výrobu jeho druhé verze.

Zdroj: apple

Produkce nástupce čipu M1 byla údajně odstartována a jejich první várka by mohla přijít v červenci tohoto roku. Znamená to tedy, že bychom tento čip mohli nalézt v dalších řadách Maců, na které stále čekáme. Čipsetem M1 Apple přeci jenom šokoval celý technologický svět, tak uvidíme, jak nás překvapí jeho nová verze. O výrobu čipu se stará společnost TSMC, která má na starosti i produkci čipsetu M1.

Nové Macy by měly být představeny ještě letos a jestli opravdu budou nový čipset obsahovat, není stále jisté. Ostatně s  ohledem na načasování zahájení výroby by to tomu odpovídalo. Samotné čipy trvají vyrobit nejméně tři měsíce, což vychází na již zmíněný červenec. Jeho název zatím neznáme, ale Apple jej má údajně pojmenovat jako čipset M2.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button