Novinky

Dožene někdy konkurenci? Apple stále pracuje na vývoji na technologie reverzního nabíjení

Již několik let se mluví o tom, kdy a zda vůbec Apple do svých zařízení nasadí technologii reverzního bezdrátového nabíjení. Tuto funkci dnes mají již běžně vyšší modely telefonů ostatních výrobců, iPhony však stále nikoli. Proč tomu tak je?

První zmínky o možném nabíjení ze zad telefonu tu byly už v roce 2019 s představením iPhonu 11 Pro Max. Už tehdy probíhaly spekulace o tom, že telefon funkcí disponuje, jen ji má softwarově vypnutou. To se však nepotvrdilo, proto bylo toto nabíjení očekáváno od modelové řady iPhone 12, což tehdy podpořila i zpráva Federální komise pro komunikaci. Jenže ani v tomto tentokrát jsme se nakonec nedočkali. Takto to pokračovalo další dva roky a jak jistě víte, ani dnes, u nejvyšších modelů 14 Pro a 14 Pro Max, si ze zad telefonu AirPods ani jiné zařízení nenabijete.

Zdroj: Apple

Hlavním důvodem je dle zprávy 9to5mac to, že Applu nestačí jen přidat Qi technologii do zadní části telefonu. Rád by funkci doplnil o speciální firmware pro regulaci rychlosti a účinnosti nabíjení, se kterou souvisí i odvod tepla. Zároveň by mohla společnost vyvinout uživatelské rozhraní, které by detekci nabíjení zobrazilo na dipleji formou animace, případně by přehrálo zvuk. Podobně je tomu například při připojení licencovaného MagSafe příslušenství.

Zda se reverzního nabíjení ze zad iPhonu dočkáme již letos, zjistíme bohužel až tradičně na podzim. Jisté však je, že dokud nebude funkce dotažena do posledního detailu, ať už efektivitou nabíjení nebo vlivem problémů s odvodem tepla, Apple ji do svých zařízení nepřidá.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button