Novinky

Jak dopadl portrétový režim v iPhonu X při porovnání se skutečnými studiovými světly?

Stejně jako každý rok jsme se s uvedením modelů iPhone 8/Plus (test) a iPhone X (recenze) dočkali vylepšené kamery. Kromě lepší světelnosti se inženýři pokusili o implementaci portrétového režimu s efekty simulující různé druhy studiového nasvícení. Stejně jako v případě uvedení portrétového režimu u iPhone 7 Plus jde o beta verzi, která má k dokonalosti hodně daleko. To ovšem neodradilo fotografa, který na svém Youtube kanálu Daniel DeArco publikoval zajímavé video, v němž srovnal nejnovější funkci na iPhone X se skutečnými studiovými světly.

Ačkoli jde s novou funkcí portrétového režimu dosáhnout za ideálních podmínek velmi zajímavých výsledků, stále je třeba brát v potaz fakt, že nejde o finální verzi. Ke stejnému názoru došel i Daniel DeArco, který portrétové nasvícení bere jako zajímavou funkci vedoucí k lepším snímkům, nicméně srovnání s reálnými světly ve studiu se rovnat nemůže.

Používáte funkci portrétu s efektem nasvícením na svém iPhonu? Pokud ano, dejte nám vědět, jak jste s výsledky spokojeni, případně za jakých okolností ji používáte nejčastěji.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button