Novinky

Tim Cook volal Donaldu Trumpovi: Zajímá vás o čem se bavili?

Nově zvolený prezident USA Donald Trump si tento týden pozval hrstku vybraných novinářů na neformální konferenci, bez přítomnosti kamer a mikrofonů. Kromě ostrých výtek na stranu médií, které podle Trumpa nebyly nestranné, prozradil, že krátce po vyhlášení výsledků obdržel telefonát od Tima Cooka.

maxresdefault

Pokud jste průběh amerických voleb nesledovali, pouze uvedeme, že vztahy mezi Trumpem a Cookem nebyly dvakrát růžové. Donal Trump během kampaně několikrát vyzval své stoupence k bojkotu jablečných produktů, byť sám patří mezi uživatele iPhonu. A aby toho nebylo málo, poražená Hilary Clinton uvedla Tima Cooka na seznam ideálních kandidátů na pozici viceprezidenta Spojených států.

donald-trump-stumps-apple-on-san-bernardino-incident

Průběh rozhovoru pochopitelně probudil zvídavost v redaktorech The Times. „Včera jsem byl poctěn telefonátem od Billa Gatese; byla to skvělá konverzace a také Tima Cooka. Řekl jsem mu, že za jednu z nejdůležitějších věcí považuji, aby Apple postavil jednu či více továren na území Spojených států a dal přednost své domovině před Čínou a Vietnamem. Tim mi odpověděl, že mou výzvu chápe, na což jsem mu přislíbil vytvoření systému daňových výhod pro společnosti, jako je Apple“. Pokud budeme Trumpovi o jeho rozhovoru s Cookem věřit, není to poprvé, kdy projevil nátlak na kalifornského výrobce za účelem přesunutí výroby z asijských zemí.

jqe8k30wkkhasnnzrjjw

Přestože základ Donaldovi myšlenky staví na dobrých úmyslech, nejsme si zcela jisti tím, zda snížení daní je dostatečným stimulem k tomu, aby Apple vybudoval výrobní linky na americkém území. Daňové úlevy jsou jedna věc, nicméně levná pracovní síla je daleko důležitějším atributem, který jasně převažuje nad sliby nově zvoleného prezidenta.

Pokud by nakonec skutečně došlo k tomu, že budoucí iPhony ponesou magické spojení “Made in USA“, znamenalo by to další navýšení koncových cen, což by žádného z fanoušků značky příliš nepotěšilo.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close