Novinky

Donald Trump používá dva iPhony. Jeden z nich má pouze na tweetování

Americký prezident je s velkou pravděpodobností nejstřeženější osobou planety. Vedle monstrózních bezpečnostních opatření během jeho transportu, je však jeho bezpečnostní oddělení velmi ostražité i na každém jeho kroku. A protože si dnes značná část obyvatelstva už jen těžko dokáže svůj život představil bez mobilního telefonu, je vcelku logické, že svůj smartphone má i americký prezident. Mobilní telefon v rukou nejmocnějšího muže světa je však zároveň noční můrou bezpečnostních expertů. Pokud by se totiž nepřátelským silám podařilo takový smartphone nabourat, získaly by díky zabudovanému GPS čipu, mikrofonu a kamerám v podstatě dokonalý přehled o činnosti americké hlavy státu.

Nejmocnější muž světa používá “výběhové” iPhony

Přesto však současný americký prezident Donald Trump používá vcelku obyčejný smartphone. Podle posledních dostupných fotografií, na kterých byl Trump zachycen, by měl republikánský prezident používat iPhone 6s Plus. Je ovšem možné, že v mezičase už Donald Trump přešel na novější model jablečného smartphonu. Jisté však je, že Trump nepoužívá jeden iPhone. V provozu má šéf Bílého domu minimálně dva.

Jeden iPhone má přitom Donald Trump pouze na volání, je tedy pravděpodobné, že možnost připojení k internetu je v tomto přístroji z bezpečnostních důvodů zcela zablokovaná. Na internet se však Donald Trump může připojit ze svého druhého iPhonu, který obsahuje jen Twitter a několik aplikací zpravodajských webů. Tento kousek má pro změnu deaktivovaný GPS čip. Trumpův předchůdce, Barack Obama, byl v tomto ohledu údajně ještě obezřetnější. Bylo známo, že používá přístroj společnosti Blackberry. Ani zdaleka se ovšem nejednalo o produkční model. Jeho telefon byl silně modifikován, aby tak splňoval nejpřísnější bezpečnostní kritéria.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button