Novinky

Povedený koncept ukazuje, jak by mohla vypadat další generace tabletu iPad mini

Už nějakou dobu kolují po internetu domněnky, že by tento rok měl být představen nový iPad mini. Parker Ortolani sdílel svůj nápad, jak by nový iPad mini mohl vypadat. Jedná se o ještě menší velikost iPadu mini než dosavadní verze.

Design který Parker Ortolani zveřejnil je o 20 % menší než design aktuálního iPadu mini. Zatímco by velikost displeje zůstala stejná, odebralo by se Touch ID a tím by se zmenšila celková velikost rámečku. Lehce řečeno by se z toho stal iPad Pro, jen v menší verzi.

Zdroj: Parker Ortolani

Momentálně jsou dvě možnosti jak by mohl nový iPad vypadat. Ming-Chi Kuo již před nějakou dobou sdělil, že by nový iPad mini mohl mít displej o velikosti 8,5 až 9 palců, který by se začal prodávat v první polovině roku 2021. Kdyby se tato spekulace vyplnila, velikost iPadu by se zachovala, ale zmenšil by se rámeček a zároveň se zvětšil displej. Kdyby se ale potvrdila druhá možnost, a to, že by se velikost iPadu zmenšila a displej by zůstal stejný, iPad mini už by byl podobně velký jako očekávaný iPhone 12 s 6,7″ obrazovkou. V obou případech by zmizela čtečka otisků Touch ID, kterou by nahradila TrueDepth kamera s Face ID modulem.

Líbil by se vám iPad mini skoro do kapsy? Preferovali byste větší displej při zachování současných proporcí, nebo zmenšenou velikost se stejně velkým displejem? Dejte nám vědět v diskuzi.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button