AktualityNovinky

Dipleje pro iPad Pro vyrobí Samsung a Sharp

Z neoficiálních zdrojů začínají přicházet stále častěji informace, které ohlašují příchod nového iPadu Pro, který nabídne displej s 12,9” úhlopříčkou. Jeho představení se údajně dočkáme v roce 2016, přičemž některé spekulace hovoří již o letošním roce. Ty vycházejí z aktuálních jednání mezi dodavateli, kteří se mají postarat o dodávky displejů. Klíčovým partnerem se stane společnost Sharp, která poskytne jednu ze svých továren výhradně pro produkci dotykových panelů. Druhé housle obsadí jihokorejský Samsung. Původně se mělo na dodávkách podílet i LG, ovšem Apple nebyl příliš spokojen s výrobními kapacitami.

Snímek obrazovky 2015-07-06 v 11.34.42

Displej chystaného modelu iPad Pro se pochlubí rozlišením 2732 x 2048 obrazových bodů (264 ppi). Anonymní zdroj blízký výrobci prozradil, že tablet dorazí s vestavěným NFC čipem a portem USB-C. Další zvěsti avizují přítomnost doplňkového příslušenství v podobě stylusu připojeného skrze technologii Bluetooth 4.0. Mezi jeho přednosti má patřit propracované rozpoznávání tlaku, další podrobnosti o výbavě a začlenění do systému prozatím chybí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button