Novinky

Disney představilo zatím nejrealističtější světelný meč

Hvězdné války mají rádi všichni. Kdo tvrdí, že ne, nemá srdce, nebo je ještě pořádně neviděl. Filmový svět zkrátka nezná více podobných kultů, než právě boj dobra se zlem, který se odehrává před dávnými časy ve velmi, ale opravdu velmi vzdálené galaxii. A Hvězdné války by nebyly kompletní bez světelných mečů. Zbraň, kterou je docela problém v reálném světě vlastnit. Fyzikální zákony v naší galaxii to příliš nedovolují. Společnost Disney, která práva na veleúspěšnou filmovou ságu vlastní, ale přišla s docela obstojným řešením.

Představila totiž vlastní světelný meč. Zatím nejrealističtější ze všech. Filmové studio začalo fanoušky Hvězdných válek provokovat už v dubnu a nyní svůj světelný meč ukázalo detailněji. Nejspíše s ním jedním švihem hlavu příslušníkovi řádu Sithů neutnete, ale jinak vypadá opravdu jako ve filmu. Z pouzdra totiž skutečně vystřelí světelný paprsek.

Australský řetězec stáhl AirTagy z prodeje, prý nejsou bezpečné vůči dětem

Disney příliš detailů o – buďme upřímní – nové hračce nesdělilo. Na základě patentové žádosti, kterou filmové studio vlastní, ale fanoušci dokázali rozluštit, že by mohlo jít o LED světlo, které díky kousku plastu vytváří efekt světelného paprsku. Nové světelné meče bude pravděpodobně Disney používat při natáčení dalších filmů nekončící filmové ságy. Veřejnost by si je měla mít možnost zakoupit příští rok. Cena zatím známá není. Dnešní originální meče, které tvoří v podstatě jen “neviditelná” plastová tyč, která se rozsvítí, stojí okolo 200 dolarů. Dá se tedy předpokládat, že novinka bude mnohem dražší.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button