Novinky

Digitimes: prodeje AirPods se letos zvýší o 50 procent

Akcie Applu, stejně jako ostatní cenné papíry, letí směrem dolů. Čína se pomalu vrací k životu a zatím není jasné, jak budou ovlivněny dodávky nových výrobků Applu. Jisté je však to, že chuť Číňanů utrácet jistě utrpí. To pro Apple rozhodně nejsou pozitivní zprávy. V rámci boje s pandemií však nezbývá nic jiného než se přizpůsobit. Přesto ovšem v souvislosti s Applem vyšla alespoň jedna pozitivní zpráva. Web Digitimes totiž tvrdí, že prodeje sluchátek AirPods by v letošním roce mohly vzrůst až o 50 procent na 90 milionů kusů.

AirPods Pro
Zdroj: CeskyMac.cz

Webu Digitimes to prozradily zdroje zapojené do rozsáhlého dodavatelského řetězce společnosti. V roce 2019 Apple zákazníkům dodal celkem 60 milionů sluchátek. S růstem prodejů rozhodně pomůžou sluchátka AirPods Pro, která Apple uvedl na trh na konci roku 2019. Vypadá to, že tato produktová řada je u zákazníků velmi populární.

Apple letos představí první MacBook s vlastním procesorem typu ARM. Co od něho můžeme očekávat?

Stále se však jedná pouze o odhady. Přesná čísla se od Applu nedozvíme. AirPods totiž schovává do kategorie hodinek, domácnosti a doplňků. Všechna čísla tak vznikají pouze na základě odhadu analytiků. Tato kategorie zatím trhá rekordy jedno čtvrtletí za druhým. Další čísla však budou skutečně velmi zajímavá. Zatím nikdo totiž nedokáže odhadnout, jaký dopad bude mít epidemie nového typu koronaviru na světové trhy a tím pádem také na peněženky lidí napříč světem.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button