Novinky

Diabetikům se blýská na lepší časy. Apple vyvíjí senzor pro Apple Watch k neinvazivnímu měření cukru

První modely chytrých hodinek byly považovány za prodlouženou ruku smartphonu a odborná veřejnost jim věštila zářnou budoucnost. Po několika letech se ovšem ukázalo, že zájem uživatelů není o tento typ produktu takový, jak se původně očekávalo. V podstatě jediným úspěšným výrobcem se stal Apple s jeho Apple Watch. Chytré hodinky s logem Applu si od uvedení první generaci prošly obdobným vývojem jako konkurence, nicméně v současné době je kalifornská společnost zasazuje do role společníka pro sportovní aktivity a monitoring zdraví.

Jsou to právě sportovní aplikace, které patří mezi nejoblíbenější funkce. Snaha o nejpřesnější metodiku měření nejrůznějších aktivit je cítit také z poslední verze operačního systému watchOS. Podle nejnovějších zpráv se vývojové oddělení Applu aktuálně zabývá možnostmi implementace dalších senzorů, které by mohly této drobné elektronice vnuknout užitečné vlastnosti. V současné verzi se Apple Watch mohou pochlubit relativně přesným senzorem tepu a podporou spolupráce s řadou zdravotních pomůcek třetích stran.

Redakce CNBC na toto téma nedávno uvedla, že Apple v uplynulých měsících vytvořil tým odborníků, jejichž posláním je vyvinout snímač, který by dokázal neinvazivně měřit hladinu krevního cukru v průběhu dne a senzor pro EKG. V případě systému pro měření glukózy se ovšem ukázalo, že tato technologie nebude minimálně v příštím roce ještě natolik vyspělá, aby mohla být implementována do těla Apple Watch. Přesto je projekt stále aktivní a zkoumá další cesty, jak nastavené mety dosáhnout. Podle neoficiálních zdrojů se výzkumu účastní samotný CEO společnosti Tim Cook, který na půdě Apple Campusu aktivně testuje nejrůznější formy řešení pro měření glukózy. Na základě těchto informací je evidentní, že Apple Watch budou i nadále vyvíjeny s vidinou zdravotnické pomůcky, která nám pomůže lépe chápat naše tělo.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button