Novinky

Detailní stav baterie a šetrnější nabíjení? Zatím pouze v iPhonech 15

Zajímalo vás někdy, kolikrát už jste svůj telefon nabili z 0 na 100 %? Nabíjíte svůj iPhone co nejpomaleji a děláte vše pro to, aby baterie v něm vydržela co nejdéle? Pak vás jistě potěší nové funkce, které Apple zpřístupnil pro majitele nových iPhonů 15 v kombinaci s iOS 17.

Ještě před uvedením nových modelů iPhone 15 již vývojáři v beta verzích nového systému iOS 17 objevili náznaky toho, že bychom se nově mohli dozvědět o své baterii více informací a mohli zase o něco víc ulehčit bateriím při jejich dobíjení. S příchodem finální veřejné verze operačního systému a doručení nových modelů iPhone 15 prvním testerům, se tyto zvěsti potvrdily.

Jak uvedl Ray Wong na svém Twitter (X) účtu, skutečně je nyní možné sledovat nejen počet celkových nabíjecích cyklů, ale i datum výroby a datum prvního použití integrované baterie. Druhou příjemnou novinkou je možnost dobíjení akumulátoru pouze do 80 %. To sice ubere uživateli celkovou dobu provozu, ale výrazně prodlouží životnost samotné baterie. Dosud jsme mohli využít optimalizovaného nabíjení, kde se iPhone při delším připojení k nabíječce (především v noci) dobil pouze na 80 % a dle našich návyků se k plnému nabití přiblížil až těsně před probuzením.

Obě tyto funkce se jistě budou hodit nejen pro vlastní diagnostiku a péči o baterii, ale do budoucna například i při nákupu staršího zařízení z druhé ruky. Bohužel jsou novinky dostupné pouze pro aktuální modely iPhone 15 a iPhone 15 Pro. Zda se Apple rozhodne v dalších aktualizacích systému zpřístupnit tyto nové možnosti i pro starší zařízení, bohužel nevíme. A právě u těch by to dávalo dle mého názoru největší smysl. I tak je však vidět snaha udržet svá zařízení, nebo alespoň jejich baterie, co nejdéle v provozu. Další důkaz toho, že ekologie a udržitelnost je teď v Silicon Valley čím dál větším tématem.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button