AktualityNovinkyOkénko do minulosti

U všech Skotů! Dnes je den, kdy k nám z minulosti přicestoval Marty McFly a doktor Emmett Brown

Kultovní film Návrat do budoucnosti se dnes dočkal výročí, na které jeho fanoušci po celém světě čekali 30 let. Hrdinové snímku Roberta Zemeckise, mimo jiné tvůrce legendárního Forresta Gumpa, totiž přicestovali v čase z roku 1985 přesně do dnešního dne, tedy 21.10.2015. Ačkoliv byla budoucnost v představivosti tvůrců mnohem divočejší, než je dnešní realita, několik věcí se v dnešním světě stalo skutečně běžnými. Nebo aspoň už byly vyrobeny. Například Nike již loni představil boty, které představitelé filmu nosili, šlo však pouze o limitovanou edici vydanou v souvislosti se slavnou trilogií. Ve filmu se v jedné scéně dokonce objevila i věc nápadně podobná dnešnímu iPadu.

12112456_10153720130036079_3965814464564771923_nCo však tvůrcům nevyšlo byla posedlost létajícími věcmi. Ve filmu totiž létalo všechno od aut, přes skateboardy až po boty. Úplně stejné koneckonců, jak již bylo zmíněno, Nike vyrobil, pochopitelně jim však chyběla funkce pro létání. Film dokonce správně předpověděl i budoucnost sportu. Marty McFly se na náměstí, které mimochodem disponuje 3D projekcí, diví, že na Floridě se usadil prvoligový baseballový tým. Dnes ve slunném americkém státě sídlí dokonce dva takové týmy. Bohužel jsme se však nedočkali bot, které by se uměly samy zavázat. V běžném světě se ale ve velkém prosadily videokonference (FaceTime).

d2q1pyq2gid7esuvmlga (1)Není divu, že řada kin, nevyjímaje těch českých uspořádala na dnešní den projekce tohoto kultovního snímku. V New Yorském Lincolnovu Centru se dnes za přítomnosti tvůrců i herců koná velká oslava tohoto výročí. Samozřejmě nebude chybět ani legendární bourák Delorian. Povedené video k tomuto výročí publikoval také youtubový kanál College Humor, na které se můžete podívat pod tímto odstavcem. Vtipálci z College Humor využili této příležitosti k nevybírané kritice dnešních poměrů.

Pokud byste chtěli ještě dnes stihnout promítání Návratu do budoucnosti 2 v některém z českých kin, máme pro vás tipy. V Praze snímek uvede například Kino Lucerna nebo Světozor. V Brně si na promítání zajděte do kina Scala nebo do brněnského planetária. V Ostravě naplánovali projekce například ve Světě Techniky nebo v Minikině.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button