Novinky

Dark Mode: černá modla poprvé oficiálně v iOS. Jak vypadá v praxi?

Vývojářská konference (WWDC) je každoročně již několik měsíců dopředu opředena nejrůznějšími spekulacemi a prognózami. Mezi nejvyzývavější vylepšení, které si řada uživatelů přeje už několik let, patří i funkce Dark Mode. Viděli jsme spoustu konceptů od nejrůznějších designérů, ale vždy šlo o smyšlené představy. Až do včerejška. Právě tmavý režim se včera při příležitosti představení nového iOS 13 dočkal svého prvního oficiálního uvedení.

Apple představil iOS 13: jaké novinky a vylepšení přináší?

Na samotné konferenci jsme mohli zahlédnout několik aplikací v tomto režimu, ostatně víceprezident Applu Craig Federighi nám Dark Mode osobně předvedl. Díky prvním vývojářům, kteří si betu iOS 13 nainstalovali se ale můžeme podívat na všechny detaily této vysněné novinky. Pojďme hezky popořádku. Jak Dark Mode vůbec zapneme?

Dark Mode bude podporovat všechny naitvní aplikace

Na výběr je hned několik možnosti. Ta nejzajímavější a zároveň nejzakořeněnější se logicky nachází v položce Zobrazení a jas v Nastavení. Zde je možnost nastavit tmavý režim automaticky od západu po východ slunce nebo od vámi určeného času – zkrátka a dobře, tak jako jsme nyní zvyklí například u režimu nerušit či Night Shift.

Do černého budeme moci „převléknout“ App Store i aplikaci Hudba

Zajímavostí je také možnost zvolit tmavou verzi pozadí domovské obrazovky, což znamená, že při aktivaci Dark Mode dojde automaticky i ke ztmavení tapety. Poslední možností aktivace Dark Mode probíhá pomocí nové ikonky umístěné v ovládacím centru. Důležitý je možná pro někoho také fakt, že při aktivovaném tmavém režimu zůstává k dispozici i režim Night Shift, který tlumí spektrum modrého světla a nezabraňuje tak tvorbě melatoninu, který je žádoucí hlavně v pozdních večerních hodinách.

Zcela přepracovaného prostředí se dočkaly i Připomínky, nyní také v černé variantě

iOS 13 je ve fázi první vývojářské bety, je tedy možné, že do oficiálního vydání (září 2019) dojde k drobným změnám, jak v ovládání samotného režimu, tak i rozšíření tmavého režimu na aplikace třetích stran. A jak vnímáte Dark Mode vy, budete jej pravidelně využívat nebo zůstanete věrní „bílé klasice?“

Apple s uvedením iOS 13 opět ukázal, v čem Android nebude nikdy lepší

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close