Novinky

Dalšího iMacu bychom se mohli dočkat příští rok. V čem se bude lišit od aktuální generace?

Pokud vyhlížíte další iMac s větším monitorem a ještě vyšším výkonem, než co nabízí aktuální verze, letos to nejspíš nebude. Alespoť s tímto tvrzením přišel dobře informovaný leaker Dylandkt, který se nedávno vyjádřil na svém Twitteru. Dřívější úniky napovídaly tomu, že bychom se nového iMacu mohli dočkat už ve čtvrtém kvartálu tohoto roku, ovšem v tu dobu jsou očekávány další generace MacBooků s novým čipem, který by mohl nést název “M1X”. Apple tak nejspíš uveřejnění iMacu raději posune, aby si nová zařízení vzájemně nebrala pozornost.

Foto: Apple

Nový iMac by měl být z velké části podobný nedávno představené 24” verzi. To znamená, že bychom se měli dočkat stejně tenké konstrukce a několika barevných variant. Hlavní rozdíl má nastat v oblasti displeje, respektive úhlopříčky, která má značně povyrůst až na 32 palců. Dylandkt si dále stojí za tím, že nový procesor “M1X” najdeme také v další řadě MacBooků Pro a dost možná i v novém iMacu, který má přijít po další generaci jablečných laptopů.

https://twitter.com/dylandkt/status/1418602808010584066?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1418606566043947012%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macrumors.com%2F2021%2F07%2F26%2Flarger-imac-rumored-launch-2022%2F

Historie předpovědí Dylana je poměrně pestrá. Například v minulosti správně predikoval, že nový iPad Pro bude pohánět čipset M1. Toto tvrzení navíc zveřejnil celých 5 měsíců před jeho oficiálním představením. Poté předpověděl, že letošní iMac dostane stejný procesor jako dříve uvedený 13″ MacBook Pro a aktuální MacBook Air.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button