Novinky

Další zpráva odhaluje, jak bude vypadat chystaný iMac

V poslední době se čím dál více hovoří o tom, že Apple chystá pro první čtvrtletí premiéru počítače iMac Pro. Jak se blíží čas očekávaného ohlášení, úniky jsou čím dál podrobnější. Nejnovější zprávy pochází z redakce webu DigiTimes, který se odvolává na zdroj z řad dodavatelských řetězců Applu.

Nejčastěji skloňovaným tématem je displej, který má podle dosavadních indicií nabídnout 27“ úhlopříčkou. Podle DigiTimes by mělo jít o konvenčně používaný IPS panel. To je ovšem v přímém rozporu s dalšími úniky, podle nichž má avizovaný iMac (Pro?) dostat zobrazovací panel s technologií miniLED, jakou nabízí například nový MacBook Pro.

Další generace iMacu by měla kopírovat designové kontury 24“ iMacu, který Apple představil v průběhu letošního roku. S nejvyšší pravděpodobností tak půjde o stejnou konstrukci, která však bude z hlediska proporcí uzpůsobena pro osazení větším displejem. Nový iMac má být také dostupný hned v několika barevných variantách.

Foto: Unsplash (autor: N-tho Duc)

Mozkem počítače se pravděpodobně stanou stejné čipsety, jaké Apple používá u 14“ a 16“ MacBooku Pro. Uživatelé si tak budou moci vybrat mezi procesory M1 Pro a M1 Max. Na avizovanou rodinu procesorů řady M2 si tak budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Z dostupných informací je stále nejasné, zda půjde o iMac či iMac Pro. Osobně se však přikláním k tomu, že půjde o model bez označení “Pro“. S ohledem na cílovou skupinu dříve nabízeného iMacu Pro se totiž nabízí scénář, že pokud Apple uvede jeho nástupce, s nejvyšší pravděpodobností jej vybaví stejným čipsetem jako další generaci stolního počítače Mac Pro. Zdroj DigiTimes dále prozradil, že premiéra iMacu se odehraje v prvním čtvrtletí příštího roku, což by mohlo představovat odhalení během jarní keynote.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button