Novinky

Další velká premiéra na obzoru: Apple chystá nástupce MacBooku Air

Už asi jen málokdo pochybuje o tom, že Apple během září ukáže světu novou generaci iPhonu. Vedle toho se však živě spekuluje také o tom, že kromě jablečných smartphonů se chystá i premiéra řady tabletů. Nad další důležitou produktovou řadu kalifornské společnosti však visí otazník. Řeč je o nabídce MacBooků, jejíž odnož s přídomkem “Pro” se každoročního vylepšení už dočkala. Otázkou ovšem zůstává, zda se upgradu dočká také levnější řada MacBook Air, která ráznější generační obměnu už nutně potřebuje.  

Nyní se ukazuje, že vylepšení nejoblíbenějšího notebooku od Applu se možná skutečně chystá. Alespoň to tedy tvrdí tainwanská společnost TrendForce. Tato agentura uvádí, že nový MacBook Air by mohl příjt v září nebo říjnu letošního roku. Není tak vyloučeno, že Apple jeho premiéru chystá přímo na svou velkou zářiovou slávu. Detailnější specifika zpráva ohledně připravované novinky už bohužel neuvádí. Na základně dřívějších informací a směru, kterým se notebooky od Applu ubírají, je ale možné, že nový počítač bude pouze nepřímým pokračovatelem rodu.  

Nové iPhony budou podporovat Apple Pencil. Co by na to asi řekl Steve Jobs?

Do současné modelové nabídky by totiž spíše zapadal model vycházející z 12” MacBooku. Hardwarové parametry však budou zcela jistě přizpůsobeny konečné prodejní ceně přístroje, která by měla zůstat na stejné úrovni jako u současné řady Air. Ačkoliv nejnovější zpráva firmy TrendForce přímo uvádí, že by novinka i nadále měla nést označení Air, dvě předchozí důvěryhodné zprávy agentury Bloomberg a analytika Ming-Chi Kua jméno nového modelu neuváděly. V jedné věci se však všechny tři zdroje shodují. Apple ještě do konce letošního roku ukáže cenově dostupný notebook.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button