Novinky

Další iPhone bude voděodolný. Konektory ochrání membrány z elastomeru

Přestože Apple při uvedení modelů iPhone 6s a iPhone 6s Plus (recenze) neprozradil nic o jejich zvýšené odolnosti vůči tekutinám, testy (článek zde) ukázaly pravý opak. Smartphony v několika případech fungovaly hodinu po ponoření do vody, což naznačilo přítomnost hydroizolačních prvků. Tuto domněnku potvrdil i server iFixit, který poukázal na přítomnost silikonových těsnění chránící nejcitlivější součástky. Ačkoliv voda vnikla do útrob telefonu skrze odhalené porty pro nabíjení a připojení sluchátek, část vnitřností zůstala před nežádoucí oxidací uchráněna.

skitch-2

Nově podaná patentová přihláška však prozrazuje, jakým stylem Apple hodlá v následující generaci iPhonu vyřešit kompletní utěsnění. Myšlenka staví na použití elastomeru překrývajícího jinak odhalené konektory. Pružný materiál zvládá opakované deformace a zabraňuje vniknutí vody a prachových částic. Apple tyto membrány popisuje jako „self-healing elastomer“ (samoléčící elastomer).

Ačkoliv se patent tváří jako vhodný pro brzké nasazení do reálných produktů, neexistuje žádná záruka, že iPhone 7 bude voděodolný. Apple disponuje nekonečnou zásobou úžasných nápadů, nicméně transformace do reality se dočká pouhý zlomek.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button