Novinky

Další generace Apple Vision Pro bude používat nový typ zobrazovací technologie

Headset Apple Vision Pro se zatím ještě nedostal na trh, to však nezamezilo spekulantům v získávání zákulisních informací dokonce o druhé generaci tohoto produktu. Konkrétně společnost „Omdia,“ která se zabývá průzkumem trhu měla údajně zjistit, jakou technologii by měl Apple použít u displejů pro Vision Pro 2. generace.

Apple Vision Pro bude spoléhat na panely s technologií micro-OLED. Tento typ zobrazovačů je jedním z nejlepších na trhu a zajišťuje velmi kvalitní obraz s přesnými barvami. Druhá generace Apple headsetu by však měla jít v tomto ohledu ještě o kus dál. Namísto micro-OLED by totiž měly panely dostat novější technologii RGB OLEDoS. Ta přináší jasnější obraz a též vyšší energetickou efektivitu, jež samozřejmě napomáhá lepší výdrži baterie daného zařízení.

foto: 9to5mac

Vision Pro 2. generace má být představen bohužel až v roce 2027 a je tedy spíše pravděpodobné, že se tato technologie objeví dříve v displejích iPhonů než u Apple headsetu. U telefonů poté bude přinášet stejné benefity jako u Vision Pro. U jaké generace iPhonu by se tak mělo stát, ale bohužel není známo.

Pokud momentálně uvažujete nad koupí Apple Vision Pro a rozmýšlíte se, zda nebude lepší počkat na druhou generaci, tak z hlediska displejů vás nemusí nic trápit. První generace tohoto zařízení totiž disponuje těmi nejpokročilejšími panely a rozdíl mezi generacemi pravděpodobně nebude nikterak zásadní. Daleko větší posun lze očekávat v konstrukci, u které se Apple bude snažit o co možná nejsubtilnější podobu.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button