Novinky

Další generace 12,9“ iPadu Pro a MacBooku Pro dostanou displeje s technologií Mini LED

Analytik Ming-Chi Kuo patří již dlouhé roky mezi velmi spolehlivé zdroje s napojením na pozadí Applu. Když do světa vypustí novou zprávu, často se jedná o věrohodnou informaci, která se v drtivé většině případů přetaví v realitu. Jeho nejčerstvější oznámení se tentokrát točí kolem modelové řady iPad Pro a MacBook Pro.

Kuo ve své zprávě uvádí, že Apple příští rok začne přecházet na Mini LED displeje, kterými hodlá vybavit 4-6 chystaných zařízení. Jako první přijde na řadu 12,9″ iPad Pro, který se krom toho pochlubí extrémně výkonným čipsetem A14X. Další pánem na holení se stanou hardwarové revize MacBooku Pro, které v aktuální generaci stále spoléhají na IPS panely.

Jaké jsou benefity Mini LED displejů?

Důvodem, proč Apple hodlá začít s nasazováním Mini LED displejů, je hned několik. V prvé řadě nabízí špičkový kontrastní poměr, vysoký dynamický rozsah a schopnost segmentového vypínání podsvícení. Mini LED panely jsou také o něco tenčí a energeticky úspornější. V porovnání s OLED pak netrpí žádnou formou vypalování pixelů či jinou degradací, která by měla zásadní vliv na zobrazovací schopnosti.

Podle předchozích zvěstí má připravovaná verze Mini LED displeje pro MacBooky Pro obsahovat 10 tisíc miniaturních „LEDek“, kdy každá z nich bude mít velikost 200 mikronů. Pro lepší ilustraci lze dodat, že takový Pro Display XDR od Applu má pouze 576 LED. Pokud se zdroje nepletou, může to znamenat značný posun v zobrazovacích schopnostech. Inženýrům to zároveň dovolí navrhovat tenčí zařízení, které budou mít nižší spotřebu a tím pádem o něco vyšší výdrž na jedno nabití.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close