Videa

Dá se na senzoru teploty vymyslet něco nového? Meross ukazuje, že to jde a zkouší to se solárním napájením

Když se řekne senzor, zřejmě se vám vybaví malá krabička, na které není nic zajímavého. To je obecná vlastnost většiny chytrých snímačů, na které lze běžně narazit. Najdou se však výjimky, kdy výrobci kombinují chytré senzory s jednoduchým displejem pro rychlejší přehled o aktuálních hodnotách. Operativní kontrola teploty pouhým pohledem je rozhodně užitečná vlastnost, ale v zásadě to nepřináší žádnou zásadní výhodu.

Představa vylepšení již hotového produktu zaujala také společnost Meross, která se soustředí na produkty pro chytrou domácnost. Snažení nakonec vyústilo v uvedení nového snímače MS100FH. Senzor umí měřit teplotu, vlhkost a nechybí mu ani podpora Apple Home. To ovšem nejsou všechny jeho hlavní trumfy. Další část výbavy tvoří fotovoltaický panel na čelní straně.

Pokud na miniaturní panel dopadá světlo o síle alespoň 150 luxů, senzor funguje v režimu solárního napájení. Pro lepší ilustraci, 150 luxů představuje světelnou intenzitu, která je typická například pro spíže, šatny či toalety. V noci či za jinak nedostatečných světelných podmínek pak senzor čerpá energii z knoflíkové baterie CR2477.

Když budeme vycházet z předpokladu, že senzor bude umístěn tak, aby mohl během dne fungovat v solárním režimu, vložená baterie by měla vystačit na roky provozu. Je pouze škoda, že v mobilní aplikaci nelze nijak vysledovat, kdy dochází k přepínání mezi jednotlivými typy napájení. Za další negativum považuji přibalený hub. Co mě na něm tolik vadí a jaké jsou moje další zkušenosti s Meross senzorem, se dozvíte ve videu.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button