Novinky

Čtečku otisků v Samsungu Galaxy S10 ošálí i falešný otisk z 3D tiskárny

Technologický pokrok některým výrobcům smartphonů umožnil nasazení čtečky otisků prstů přímo do displeje telefonu. Lákadlem se biometrický senzor v obrazovce stal také pro zájemce o Samsung Galaxy S10, jehož výrobce tak zvolil jiný přístup než konkurenční Apple. V Cupertinu totiž už technologii senzorů pro otisk prstu opustili a začali se věnovat rozvoji skenerů obličeje. 

Apple Watch zachránily další lidský život, když svého majitele včas upozornily na srdeční problémy

Videa a obrázky vynalézavých uživatelů však ukazují, že senzor otisku prstů v displeji ani zdaleka není tím nejbezpečnějším způsobem, jak ochránit své soukromí. Na internetu se totiž objevilo video, které ukazuje, jak je Samsung Galaxy S10 možné odemknout pomocí umělého prstu vytisknutého na 3D tiskárně. 

I attempted to fool the new Samsung Galaxy S10’s ultrasonic fingerprint scanner by using 3d printing. I succeeded.

Uživatel sociální sítě Imgur ukázal, jak je to jednoduché. Nejprve na sklenici od vína vyfotil svůj vlastní otiskl prstu, který po úpravě ve Photoshopu vytiskl na 3D tiskárně. Vytvoření duplikátu otisku tiskárně zabralo 13 minut a výsledkem byl ošálený Galaxy S10, který se falešným otiskem bez problému odemkl. Autor videa dále uvedl, že k pokoření bezpečnostního prvku bylo zapotřebí třech zkušebních výtisků. U úplně prvního však zapomněl otisk zrcadlově otočit. 

Zdroj
TheVerge
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close