Aplikace MacMacNovinkyTerminalTipy a triky

S aplikací Cool Retro Term získáte unikátní Terminál pro Mac s Vintage vzhledem

Pokud chcete nostalgicky zavzpomínat na doby, kdy výpočetní technologie patřily podivínům a největším výdobytkem byly počítače s disketovou mechanikou, máme pro vás tip na vynikající emulátor terminálu. Cool Retro Term je dostupný jak pro linuxové distribuce tak pro zařízení s operačním systémem OS X. Po nainstalování si můžete vybrat z celé řady barevných schémat. K dispozici je také bezpočet efektů simulujících například zakřivení obrazovky či nejrůznější nešvary tehdejších monitorů. V nastavení si můžete vše upravit přesně podle vašich představ a fantazie. Vývojáři si skutečně vyhráli a do svého díla zakomponovali i takové detaily, jako je například iluze vypáleného displeje.

retro-terminal-mac-screenshots-1-610x419

 

687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f493677713163432e706e67

Přestože jde především o zábavu, s aplikací můžete pracovat stejným způsobem, jako s klasickým terminálem, který je součástí operačního systému OS X/macOS. Kromě fanoušků retro stylu doporučujeme Cool Retro Term i mladším čtenářům s datem narození po roce 2000, kteří tím alespoň získají lepší představu o dynamickém vývoji výpočetních technologií. Aplikaci lze zdarma stáhnout na tomto odkazu.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close