NovinkyTipy a triky

ColorLinker – barevný můstek mezi knihovnami barev

ColorLinker je produktem znovuobnovené české softwarové firmy Študák Software. Tuto firmu si možná starší ročníky budou pamatovat ještě z dob osmibitové platformy ZX Spectrum, kdy z jejich dílny vyšla dnes již kultovní hra Cracker. Ta se na trhu objevila v říjnu 1989, a krátce nato se po Študák Software slehla zem. Teprve v roce 2010 firma obnovila svoji činnost.

ColorLinker je speciální software pro Mac OS X, který umožňuje barevné převody přímých barev systémů PANTONE (Plus Series a Goe), RAL K7 (K5), HKS K a NCS Index 1950 Original (NCS S). Jinými slovy, k jednomu barevnému systému a konrétní barvě dokáže ColorLinker najít nejbližší barvu konkurenčního systému. Navíc software spočítá barevnou odchylku (dE), díky čemuž lze poznat, jak jsou v prostoru LAB barvy od sebe vzdáleny. Mezi další funkce ColorLinkeru patří výpočet dE dvou barev v LAB barevném prostoru, převod barev v LABu do sRGB a zpět, a to včetně jejich zobrazení. Software nalézá uplatnění především u kreativců, webdesignérů, interiérových návrhářů, reklamních agentur, grafických studií, komerčních tiskáren, specialistů poskytující velkoformátový tisk, architektů, výrobců, filmových tvůrců či firem zabývajících se výstavnictvím, kteří potřebují rychle najít ekvivalent barvy v jiném systému, než který dosud používá.

ColorLinker bude i nadále vyvíjen a rozšiřován, zatím se ale neuvažuje o jeho rozšíření na platformu Windows. ColorLinker je komerční produkt, jeho cena je 13 Eur.

Více informací: http://colorlinker.com

Po dohodě s vývojářem máme pro vás jednu licenci zdarma. Obdrží ji jeden z vás, který nám do komentářů napíše nejlepší důvod proč právě on by ji měl získat.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

  1. cauvec, pekna appka, mozna by ju kuci mohli udelat i pro iphone (ipad) myslim ze v kapse pri nakupu barev se obcas taky sikne mit prehled, ale nevim tech 13 ecek jestli to neni moc…
    m

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button