Novinky

Co znamenají písmena S a R v názvech iPhonů? Klíčový muž Applu potvrdil, že vlastně nic

Během let se stalo tradicí, že Apple každý druhý rok představil iPhone označený písmenem S, který oproti předchozí generaci přinesl jen kosmetická vylepšení. Tohoto zažitého postupu se Apple držel od premiéry iPhonu 3GS v roce 2009. Chaos do jinak naprosto přehledného značení vnesl až iPhone 7 představený v roce 2016. Nyní se však Apple po dvou letech vrátil ke starým pořádkům a svůj nejnovější výtvor pojmenoval iPhone XS. Problém je v tom, že doposud žádný představitel Applu nebyl schopen odpovědět na otázku, co vlastně písmeno S v generačním označení iPhonu znamená. Stejně tak není úplně jasné, čím Apple odkazuje písmenem R v názvu levnějšího iPhonu XR.

Domněnku, že tajemná písmena v označení iPhonu neznamenají vlastně nic, nyní v rozhovoru pro magazín Engadget potvrdil marketingový viceprezident Applu Phil Schiller. Klíčový muž společnosti jen uvedl, že osobně má rád rychlá auta a právě ta jsou často značena písmeny jako je R nebo S, což má evokovat rychlost nebo výjimečnost. Speciální význam bychom v takovém názvu iPhonu ale podle Schillera hledat neměli.

iPhone Xs Max převálcoval v testu rychlosti Google Pixel 3 XL

Písmeno bez zvláštního významu

Před devíti lety byl však Phil Schiller mnohem konkrétnější. Během představování iPhone 3GS, který navazoval na iPhone 3G z roku 2008, totiž uvedl, že S má znamená “speed”, tedy rychlost. Je možné, že od té doby se “esko” stalo už jen tradicí a specifičtější význam už prostě ztratilo. Otázkou však zůstává, co nám Apple posledním písmenem naznačuje v případě iPhonu XR. Podle odpovědí Phila Schillera je možné, že vůbec nic.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button