Novinky

Co má Apple za lubem? V jeho týmu se objevuje čím dál více lékařů a odborníků na zdraví a léčbu nemocí

Prosinec byl pro Apple důležitým měsícem. V závěru letošního roku totiž vypustil důležitou aktualizaci watchOS, která zpřístupnila na Apple Watch Series 4 funkci pro měření EKG. Podle aktuální zprávy CNBC to ovšem vypadá, že Apple to myslí se zdravím mnohem vážněji, než se může na první pohled zdát.

Apple konečně zpřístupnil nejdůležitější funkci na Apple Watch Series 4. Má to ale háček

Ve svých týmech totiž zaměstnává více než 50 lékařů a dalších odborníků se specializací na cvičení a fitness. Tato neobvyklá spolupráce započala ještě před uvedením první generace Apple Watch. Na sociální síti lze nalézt několik desítek lékařů, kteří uvádějí Apple jako svého zaměstnavatele. Je ovšem velice pravděpodobné, že v cupertinském sídle jich působí daleko více. Podle CNBC v Applu pracují odborníci z mnoha různých oblastí. Údajně jde o velmi uznávané odborníky, kteří Applu pomáhají integrovat zdravotnické technologie do jeho produktů.

Těmi se pochopitelně myslí iPhone, Apple Watch a další doposud nepředstavená zařízení. Kalifornský gigant se přitom nesoustředí pouze na hardware, ale zajímají ho také aplikace, které mohou uživatelům pomoci s jejich zdravotními problémy.

Apple moc dobře ví, co dělá

Jedním z příkladů je studie, která zkoumá, zda by určitá kombinace hardwaru a softwaru dokázala pomoci pacientům při rekonvalescenci po operaci kyčelního kloubu. Je veřejným tajemstvím, že podobných projektů probíhá za zdmi Applu celá řada. Zdravotnictví a obecně zdravotnický průmysl je odvětvím, kde technologie mohou zásadně prorazit.

Pokud by se Applu podařilo naskočit na tuto vlnu mezi prvními, získal by tím značný konkurenční náskok a tržní dominanci. A v podstatě se mu to již s Apple Watch Series 4 podařilo, což dokazují nedávné zprávy o úspěšném odhalování srdečních chorob (článek zde).

Ačkoli je předčasné cokoli predikovat, Apple se svými produkty míří do prostředí, které leží obrovský potenciál. V následujících letech lze proto očekávat dramatický vývoj, jehož předmětem bude dohled nad naším zdravotním stavem. Jestli tedy iPhone považujeme za kapesní počítač a Apple Watch za sportovního kouče, dost možná k tomu již velice brzy přibude role asistenta dohlížejícího na naše zdraví.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close