Aplikace MacMac

CloudMounter: Nejlepší aplikace na správu cloudových úložišť

Žijeme v časech, kde cloudové služby nabírají na stále větší síle a významu. Téměř každý z nás používá minimálně jednou cloudové úložiště, kde schraňuje svá data. To ovšem často vede k nepřehlednosti a krajních případech i ztrátě kontroly nad tím, co a kde je ve skutečnosti uloženo. Tato skutečnost se stala startovacím faktorem k vývoji aplikace CloudMounter, která výrazně usnadňuje správu nejpoužívanějších cloudových služeb.

CloudMounter lze ve zkratce označit za jednoduchý nástroj, s jehož pomocí lze snadno spravovat účty Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox či Amazon S3. V předvolbách aplikace nechybí ani možnost připojení ke vzdáleným FTP a WebDAV serverům.

snimek-obrazovky-2016-11-06-v-17-37-38

Po nainstalování utility a prvním spuštění se objeví ikona v horní nabídce, odkud se provádí veškerá obsluha a nastavení. Klíčovou funkcí CloudMounter je připojení cloudového úložiště, které se v systému začne hlásit jako další disková jednotka. Kromě snadného přístupu a správě uložených souborů odpadá nutnost instalace dalších aplikací pro jednotlivé služby. V případě Google Drive či Dropbox jsem během používání nenarazil na jediný zádrhel.

snimek-obrazovky-2016-11-06-v-17-35-29

Jediná výtka směřuje pouze k připojení na FTP, kde jsem ve dvou případech zaregistroval náhlé odpojení od serveru. Během práce se soubory uloženým v cloudu je nutné počítat s limity internetového připojení, které může vést například k delšímu načítání rychlých náhledů v macOS. Příjemnou zprávou je ohlášení vývojářů o podpoře šifrování, která dorazí s další aktualizací softwaru.

snimek-obrazovky-2016-11-06-v-17-41-17

CloudMounter je povedená aplikace, kterou jsem si velmi oblíbil. Mezi její největší klady patří snadná obsluha cloudových úložišť a jejich následné integrace do macOS. Neméně důležitým údajem je důsledná podpora ze strany vývojářů, kteří neustále na aplikaci pracují a vydávají pravidelné aktualizace. Za pomyslnou třešničku na dortu lze označit českou lokalizaci a možnost si CloundMounter bezplatně vyzkoušet po dobu dvou týdnů.

[appbox appstore 1130254674]

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

 1. Tak tenhle soft docela tvrdě testuji – potřebuji uploadnout velké množství dat (přes 100GB) z externího USB disku do cloudu. Zkouším to s trial verzí a na OneDrive a OwnCloud. Poznatky, co by mohly někoho zajímat:
  – jsou dvě verze – dá se to koupit přes AppStore nebo stáhnout trial verzi a k ní koupit licenci
  – verze z AppStoru nemůže použít FUSE pro macOS kvůli licenčním podmínkám a defaultně neukazuje u souborů stav (kopíruje se, hotový… – ale jde to zapnout)
  – pokud je nainstalované FUSE pro macOS, tak ho stažená verze použije a přenos dat je rychlejší a spolehlivější => verzi z AppStore nebrat!
  – při uploadu souborů na cloudový disk si to napřed udělá jejich kopii v cache na lokálním disku => když uploadujete, pořád ubývá a ubývá místo na lokálním disku. Když dojde, tak nejde dál uploadovat. Pomůže odpojit a znovu připojit cloudový disk.
  – výše uvedené platí, když uploadujete po kouskách. Když se pokusíte uploadnout najednou balík souborů větší než volné místo na lokálním disku, tak to přenáší, přenáší… a pak to spadne a není jasné, co se na cloud překopírovalo a co ne.
  Jinak to funguje hezky. Takže závěr – nekupujte si to přes Mac AppStore, nainstalujte si “FUSE for macOS”, nekopírujte najednou víc dat, než kolik máte volného místa na lokálním disku – a bude to chodit pěkně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button