Aplikace MacMac

CloudMounter: Nejlepší aplikace na správu cloudových úložišť


Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417

Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443

Žijeme v časech, kde cloudové služby nabírají na stále větší síle a významu. Téměř každý z nás používá minimálně jednou cloudové úložiště, kde schraňuje svá data. To ovšem často vede k nepřehlednosti a krajních případech i ztrátě kontroly nad tím, co a kde je ve skutečnosti uloženo. Tato skutečnost se stala startovacím faktorem k vývoji aplikace CloudMounter, která výrazně usnadňuje správu nejpoužívanějších cloudových služeb.

CloudMounter: your ultimate client for the most popular cloud services

Web-site: http://mac.eltima.com/mount-cloud-drive.html Purchase Now: http://mac.eltima.com/cloud-mounter-purchase.html We are thrilled to introduce to you the newest product of Eltima Software – CloudMounter. This system utility allows you to significantly increase your Mac disk space by mounting the most popular cloud storages and web servers as additional drives on your Mac.

CloudMounter lze ve zkratce označit za jednoduchý nástroj, s jehož pomocí lze snadno spravovat účty Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox či Amazon S3. V předvolbách aplikace nechybí ani možnost připojení ke vzdáleným FTP a WebDAV serverům.

snimek-obrazovky-2016-11-06-v-17-37-38

Po nainstalování utility a prvním spuštění se objeví ikona v horní nabídce, odkud se provádí veškerá obsluha a nastavení. Klíčovou funkcí CloudMounter je připojení cloudového úložiště, které se v systému začne hlásit jako další disková jednotka. Kromě snadného přístupu a správě uložených souborů odpadá nutnost instalace dalších aplikací pro jednotlivé služby. V případě Google Drive či Dropbox jsem během používání nenarazil na jediný zádrhel.

snimek-obrazovky-2016-11-06-v-17-35-29

Jediná výtka směřuje pouze k připojení na FTP, kde jsem ve dvou případech zaregistroval náhlé odpojení od serveru. Během práce se soubory uloženým v cloudu je nutné počítat s limity internetového připojení, které může vést například k delšímu načítání rychlých náhledů v macOS. Příjemnou zprávou je ohlášení vývojářů o podpoře šifrování, která dorazí s další aktualizací softwaru.

snimek-obrazovky-2016-11-06-v-17-41-17

CloudMounter je povedená aplikace, kterou jsem si velmi oblíbil. Mezi její největší klady patří snadná obsluha cloudových úložišť a jejich následné integrace do macOS. Neméně důležitým údajem je důsledná podpora ze strany vývojářů, kteří neustále na aplikaci pracují a vydávají pravidelné aktualizace. Za pomyslnou třešničku na dortu lze označit českou lokalizaci a možnost si CloundMounter bezplatně vyzkoušet po dobu dvou týdnů.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

2 Komentáře

 1. Mám staženou trial verzi a zatím to vypadá nadějně. Díky za tip pánové! (y)

 2. Tak tenhle soft docela tvrdě testuji – potřebuji uploadnout velké množství dat (přes 100GB) z externího USB disku do cloudu. Zkouším to s trial verzí a na OneDrive a OwnCloud. Poznatky, co by mohly někoho zajímat:
  – jsou dvě verze – dá se to koupit přes AppStore nebo stáhnout trial verzi a k ní koupit licenci
  – verze z AppStoru nemůže použít FUSE pro macOS kvůli licenčním podmínkám a defaultně neukazuje u souborů stav (kopíruje se, hotový… – ale jde to zapnout)
  – pokud je nainstalované FUSE pro macOS, tak ho stažená verze použije a přenos dat je rychlejší a spolehlivější => verzi z AppStore nebrat!
  – při uploadu souborů na cloudový disk si to napřed udělá jejich kopii v cache na lokálním disku => když uploadujete, pořád ubývá a ubývá místo na lokálním disku. Když dojde, tak nejde dál uploadovat. Pomůže odpojit a znovu připojit cloudový disk.
  – výše uvedené platí, když uploadujete po kouskách. Když se pokusíte uploadnout najednou balík souborů větší než volné místo na lokálním disku, tak to přenáší, přenáší… a pak to spadne a není jasné, co se na cloud překopírovalo a co ne.
  Jinak to funguje hezky. Takže závěr – nekupujte si to přes Mac AppStore, nainstalujte si „FUSE for macOS“, nekopírujte najednou víc dat, než kolik máte volného místa na lokálním disku – a bude to chodit pěkně.

Close