Novinky

Čínští výrobci smartphonů se třesou strachy, aby jim Apple nesebral všechny OLED displeje

Téměř nikdo z odborné komunity nepochybuje, že Apple v letošním roce nasadí nový typ zobrazovací technologie. Konkrétně má jít o OLED displej, který se poprvé objeví v chystaném iPhonu. Předchozí spekulace naznačily, že půjde o výsadu pouze jednoho ze tří plánovaných modelů, jejichž debut je tradičně naplánován na září. Tyto informace však vyvolávají pochybnosti u ostatních výrobců mobilní elektroniky, kteří se obávají, že jim Apple doslova vypálí rybník. Na toto téma jako první upozornil server DigiTimes, který se v původním článku odvolává na zdroje pocházející z řad taiwanských producentů polovodičových součástek.

iPhone-8-koncept-FB

Zatímco v minulých letech byly OLED panely výsadou pouze vrcholných modelů hrstky výrobců, klesající náklady na výrobců displejů je zpřístupnily i ostatním společnostem. Za rostoucí poptávku jsou zodpovědní především čínské značky v čele s Huawei, OPPO a Vivo.

Na povrch vypluly dvě klíčové novinky, které nabídne iPhone 8

S ohledem na vysoká očekávání kolem příštího iPhonu se nechaly slyšet skupiny analytiků, kteří predikují rekordní odby. Ten má údajně překonat iPhone 6/Plus, který se v době po premiéře stal na několik týdnů doslova nedostatkovým zbožím. Pokud se zákulisní zdroje nemýlí, jsou obavy čínských tygrů zcela oprávněné. Produkcí OLED panelů se zabývá pouze několik výrobců, pro které může spolupráce s americkou společností být velmi lukrativním partnerstvím.

iPhone-8-koncept-2

Od Applu se v letošním roce očekává dvojice smartphonů, které ponesou označení 7s a 7s Plus a vrcholný iPhone 8, jehož hlavním poznávacím rysem se údajně stane 5,2” zakřivený OLED displej. Všechny novinky nabídnou přepracovanou konstrukci tvořenou kovovým rámečkem a skleněnými zády.

Apple chystá návrat ke kořenům: další iPhone dostane ocelový rámeček a skleněná záda

Za odklonem od konvenčně působícího hliníku má stát implementace bezdrátového nabíjení. Mezi poslední známé parametry patří zvýšená odolnost vůči vodě a prachu, kterou ztvrdí stupeň krytí IP68, o kterém jsme vás informovali v tomto článku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button