Novinky

Apple chystá návrat ke kořenům: další iPhone dostane ocelový rámeček a skleněná záda

V pavoučí síti internetu uvízla nová zpráva, která přidává další díl do skládanky kolem chystaného iPhonu. Informace tradičně pochází od dodavatelských řetězců úzce spolupracujících s kalifornskou společností. Anonymní zdroj prozradil redakci serveru DigiTimes, že Apple v letošním roce dá sbohem hliníkové konstrukci. S jistou dávkou nadsázky má jít o návrat ke kořenům, respektive koncepci, která se poprvé objevila u modelu iPhone 4.

iphone-8-conceptJony Ive by rád viděl, aby se domovské tlačítko stalo součástí displeje

Příští generace smartphonu s nakousnutým jablkem ve znaku dostane do vínku kovový rámeček tvořený nerezovou ocelí a zadní stranu krytou odolným sklem. V kuloárech se proslýchá, že jde o řešení, které se již delší dobu snaží prosadit Jony Ive. Mezi další snahy dvorního designéra Applu je implementace domovského tlačítka kombinujícího čtečku otisků Touch ID pod krycí sklo displeje.

iphone4s_2Další smartphone od Applu bude těžit z designového jazyka dnes již legendárního iPhone 4

Ive je známý svou posedlostí po symetrii, což lze mimo jiné pozorovat u téměř všech produktů na jejichž vývoji se aktivně podílel. Použití skla místo hliníku by potenciálně usnadnilo integraci technologie pro bezdrátové nabíjení, po němž řada uživatelů již delší dobu volá.

iphone-conceptJak by se vám líbil takový iPhone?

Jistý konflikt však přichází s informacemi o zakřiveném displeji, o kterém nejnovější zprávy nic neříkají. Podle starších informací se zakřiveného panelu dočká pouze jeden ze tří představených modelů. Je ovšem otázkou na kolik můžeme těmto spekulacím věřit.

iPhone slaví desáté narozeniny. Podívejte se, na přehled všech modelů, které si podmanily svět

iPhone letos oslavil desáté výročí, což si přímo říká o nástupce, který vzdá hold této mobilní legendě a jeho zesnulému otci. S podobnou myšlenkou si pohrávají všechna odborná média a dokonce i akcionáři. Ve stejném kontextu se začínají ozývat i přední analytici, kteří predikují zastavení klesající křivky prodejů a opětovný nárůst, který se projeví zvýšeným zájmem na všech trzích, na nichž Apple operuje.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close