Novinky

Čínský výrobce předběhl Apple a vyrobil pouzdro pro AirPods s dotykovým displejem

Patentové portfolio Applu zahrnuje tisíce nejrůznějších nápadů, přičemž drtivá většina z nich se však nikdy nepřetaví v reálný produkt. Stejný osud potkal patentovou přihlášku, v níž Apple popisoval pouzdro na sluchátka AirPods vybavené dotykovým displejem. Jeho prostřednictvím by šlo ovládat například základní funkce sluchátek, hudební přehrávač či sledovat stavové informace o úrovni nabití, ekvalizéru a další. Mám ještě v živé paměti, že když se před třemi lety objevily první zmínky o tomto patentu, přál jsem si, abychom se dočkali sériové výroby.

Nic takového se ovšem nestalo, což jasně naznačuje, že v Applu tento nápad nedostal zelenou. Zajímavé příležitosti se nakonec rozhodl využít čínský výrobce příslušenství, který se již stihl pochlubit vlastním pouzdrem s dotykovým displejem. Nutno dodat, že jde o čistokrevnou kopii AirPods. Zároveň si nemusíme namlouvat, že v případě pouzdra se jedná o vykradený koncept. Na druhou stranu, Apple svůj patent nevyužil, nicméně je naprosto zřejmé, kde se čínský výrobce rozhodl inspirovat.

Apple AirPods patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější sluchátka a celosvětově se jich prodá obrovské množství. Díky vysoké popularitě se zároveň jedná o jeden z nejčastěji padělaných Apple produktů. Celní správy tak zabaví každý rok stovky tisíc padělaných sluchátek. Většina zachycených zařízení přitom pochází z pevninské Číny či Hongkongu. Kuriózní a zároveň děsivou informací je také fakt, že padělky AirPods mohou nést pravá sériová čísla a obvykle jsou prakticky k nerozeznání od originálu.

V případě výše popsané varianty s OLED displejem by se naopak mohl inspirovat Apple. Myšlenka pouzdra s možností ovládání nejdůležitějších funkcí se jeví jako velice zajímavý nápad, který by jistě ocenila uživatelů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Mam AirPods Pro 1 a nevim k cemu by mi to bylo 😁

    Jedinou featuru, co bych chtel je, ze pokud case detekuje pri zavreni jen 1 sluchatko, aby o tom poslal notifikaci na zarizeni, ke kterymu byl pripojen. Obcas se mi stane, ze tam typicky pravy sluchatko dam blbe a vybije se mi… (staci ocistit nozicku sluchatka a je to zase na nejakou dobu v pohode)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button