AktualityNovinky

Čínský operátor prozradil klíčové funkce chystaného iPhone 6s a 6s Plus

Čínský operátor China Telecom prozradil některé z klíčových funkcí očekávaného modelu iPhone 6s a 6s Plus. Obě novinky se mají začít prodávat na čínském trhu v týdnu od 18. do 25. září, což nepřímo koresponduje s avizovanou premiérou 9. září. Podle zveřejněných informací oba modely dostanou nový displej s technologií Force Touch. Bohužel se nebude s největší pravděpodobností jednat o světovou premiéru, jelikož příští týden má dojít k uvedení phabletu Mate S od společnosti Huawei, který nabídne totožnou funkci.

iphone6concept_2982237bIlustrační obrázek

Zdroj dále potvrdil zdvojnásobení kapacity operační paměti na rovné 2 GB, které má podpořit nová čipová sada s označením Apple A9. To samo o sobě dává tušit masivní nárůst hrubého výpočetního výkonu, který z další generace iPhonu udělá nejvýkonnější smartphone na trhu. China Telecom potvrdil i dřívější zvěsti o fotoaparátu s rozlišením dvanáct megapixelů. Ostatně tato spekulace je v posledních týdnech často skloňována. Bohužel úniky, které by prozradily podrobnosti o avizovaném iPhone 6c či iPadu Pro s 12,9” displejem zatím chybí. S postupujícím časem lze však očekávat, že další várka informací na sebe nenechá příliš dlouho čekat a množství predikcí poroste doslova exponenciální řadou.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button