Novinky

Chytré hodinky Apple Watch pomohly zachránit unesenou ženou

Hodinky s logem nakousnutého jablka už mají na kontě několik zachráněných životů. Většina z předchozích případů byla hlavně díky zdravotním senzorům, jež vás mohou upozornit třeba na neobvykle vysoký/nízký tep, nízkou saturaci kyslíku v krvi, fibrilaci síní, detekcí pádu a další. Dnešní příběh ale dokazuje, že chytré hodinky vás nemusí zachránit jen díky zdravotním funkcím.

Zdroj: Apple

Policejní mluvčí ve meště Selma v Texasu vydal prohlášení: „Byli jsme přivoláni na případ únosu, poté, co na místo činu přijely první jednotky, začaly vyslýchat dceru unesené osoby. Ta popsala, že matka byla před domem s nějakým mužem. Poté dcera slyšela křik své matky, svědkyně popsala, že slyšela volání z nedalekého parkoviště, ale nevěděla, kam oběť únosu odvezli. Po přibližně patnácti minutách zavolala unesená matka své dceři pomoci chytrých hodinek Apple Watch, které v tu chvíli měla na ruce. Matka dceři popsala, kdo ji unesl a že ji chce ublížit, poté spojení vypadlo,”

Policisté byli schopni určit přesnou polohu hodinek a matku na tomto místě, které hodinky určily, našli v autě. Tento příběh je jednoznačně jednim z těch nejpřekvapivějších. V nedávné době jablečné hodinky také zachránily život díky své další funkci, tentokrát to bylo díky SOS režimu. Tato funkce je velkým plusem chytrých jablečných hodinek. 

A co vy? Zachránily vás někdy vaše hodinky, případně vám pomohly se dostat z nebezpečné situace? Dejte nám vědět do diskuze. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button