Novinky

Chytrá světla Philips Hue dostala aktualizaci přidávající podporu HomeKit funkce adaptivního osvětlení

Součástí poslední aktualizace operačního systému iOS 14 je také vylepšená aplikace Domácnost, která v sdružuje všechna chytrá zařízení podporující Apple HomeKit. Kromě několika kosmetických úprav jsme se mimo jiné dočkali také přidání funkce adaptivního osvětlení. Tato novinka umožňuje automaticky měnit barevnou teplotu chytrých žárovek v průběhu dne. V praxi to funguje tak, že žárovky a další svítidla přizpůsobí barvu světla tak, aby se vám například lépe vstávalo, pracovalo a večer snadněji usínalo.

Adaptivní osvětlení: světlo příjemné pro oči

Abyste však mohli využívat funkci adaptivního osvětlení, je nutná podpora ze strany zařízení. Jejich seznam není aktuálně kdovíjak bohatý, nicméně pokud máte doma světla Philips Hue, máme pro vás dobrou zprávu. Výrobce totiž oznámil, že začal s uvolňováním aktualizace pro Philips Hue Bridge (verze firmwaru 1941132070), která zpřístupní možnost zapnutí adaptivního osvětlení v iOS aplikaci Domácnost.

Zdroj: Philips

Aktualizace Philips Hue Bridge probíhá automaticky (pokud tak máte nastaveno), nicméně jestli si chcete ověřit, jakou máte verzi firmwaru, lze tak učinit prostřednictvím mobilní aplikace Hue. Po otevření aplikace přejděte do Nastavení a vyberte položku Aktualizace softwaru.

Pokud na svém zařízení máte starší verzi firmwaru, není třeba hned propadat panice. Philips v tiskové zprávě uvádí, že aktualizaci uvolňuje postupně, takže než dorazí na všechna aktivní zařízení, může to pár dní trvat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button