Novinky

Chystaný iPhone 7 dostane displej s technologií Pixel Eyes. Co to bude znamenat v praxi?

Společnost Japan Display, coby největší dodavatel zobrazovacích modulů pro jablečná zařízení odhalila některé detaily k nové geraci displejů. Japonský výrobce svou technologii označuje jako Pixel Eyes a podle dosavadních informací počítá s komerčním nasazením do další generace iPhonu, jejíž debut je očekáván v druhé polovině roku. Díky použití nové struktury senzorů a materiálů se podařilo snížit tloušťku rámečku z 0,8 mm na 0,5 mm. Mezi další vylepšení patří věrnější podání černé barvy a zvýšení přesnosti. To v praxi znamená zaměření bodu o velikosti 1 mm, což výrazně zlepší možnosti používání stylusů a dalších polohovacích zařízení.

iphoneinwaterNejzajímavější funkcí nové technologie je schopnost pracovat s mokrými prsty. Mnoho současných smartphonů má s vodivostí tekutin potíže, což degraduje jejich ovládání například pod vodní hladinou (za předpokladu vodotěsné konstrukce). Tato skutečnost nahrává do karet dřívějším spekulacím, které avizují voděodolnou konstrukci v případě chystaného iPhonu 7. Pokud se tak skutečně stane, Apple by tímto získal výhodu nad konkurencí, jejíž smartphony mají s ovládáním morkými prsty potíže. Zpráva zároveň dodává, že výrobní linky Japan Display jsou připraveny dodávat nové moduly v průběhu aktuálního čtvrtletí. Dodavatel počítá s navýšením výrobních kapacit během letních měsíců, kdy probíhají kompletace prvních sérií iPhonu.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button