Novinky

Chystaný iPhone 16 dostane displej s extrémně tenkými rámečky. Přesto bude větší než loňský model

Včera jsem publikoval článek, v němž jsem popisoval technologii, která displejům na iPhonech propůjčí mnohem vyšší odolnost a zároveň sníží úroveň odlesků. Má to ovšem jednu drobnou chybu. Apple tuto technologii stihne nasadit až příští rok, respektive těžit z ní bude modelová řada iPhone 17. To ovšem neznamená, že chystaný iPhone 16 bude stát stranou. Apple si pro letošní generaci totiž přichystal jedno velice užitečné vylepšení, které také souvisí s displejem.

Nová zpráva z Koreje totiž uvádí, že Apple letos plánuje nasadit technologii Border Reduction Structure (BSR) k minimalizaci okrajů kolem displeje. Systém BSR využívá principu „zarolování“ měděných vodičů do mnohem kompaktnějšího tvaru. Díky tomu lze vyrobit prakticky bezrámečkové displeje. Nový typ zobrazovače s ultratenkými rámečky se má objevit napříč celou modelovou řadou iPhone 16, což je rozhodně potěšující zpráva.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Apple se prý snažil tuto technologii použít již dříve, ale vždy to ztroskotalo na problémech s odpadním teplem. Oživení zájmu BSR způsobil technologický posun, díky němuž se podařilo nalézt optimálnější formu teplotního managementu. Applu se podařilo zmenšit rámečky už v loňském roce u modelu iPhone 15 Pro (Max) z 2,2 na 1,5 milimetru.

Na konto připravované řady iPhone 16 se objevují také další úniky. Jeden z nich například tvrdí, že letos máme očekávat nárůst úhlopříčky napříč všemi modely. Například iPhone 16 Pro Max má nabídnout 6,85“ displej, menší iPhone 16 Pro nabídne displej s úhlopříčkou 6,27 palců. S větším panelem samozřejmě nabobtnají také rozměry celého zařízení, takže nové iPhony budou opět o něco větší pádla než tomu bylo doposud. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button