Novinky

Chystaný iPhone 15 Pro Max rozdrtí konkurenci. Jeho hlavní fotoaparát má patřit mezi absolutní špičku

Trvalo to přesně sedm let, než Apple u iPhonu zvýšil počet megapixelů hlavního fotoaparátu. Lze tedy předpokládat, že nyní máme v tomto ohledu na nějakou dobu vystaráno. Přesto to vypadá, že i letos se můžeme těšit na jedno velice zajímavé vylepšení fotografických schopností. 

Důvěryhodný leaker, Ice Universe, tvrdí, že iPhone 15 Pro Max dostane hlavní fotoaparát opatřený novým snímačem Sony IMX903. V porovnání se stále aktuálním iPhone 14 Pro (recenze) je hlavní rozdíl ve velikosti samotného čipu. Zatímco IMX803 v iPhone 14 Pro má velikost 1/1,28 palce, tak v případě IMX903 jde o 1/1,14“ snímač. Větší velikost čipu pak obecně znamená, že dokáže pojmout více světla a tím pádem lze očekávat také lepší výsledky.

Podle dřívějších zpráv má snímač IMX903 nabídnout dvojnásobnou úroveň sytosti signálu, což by mělo pomoci snížit šum a zlepšit dynamický rozsah. V poslední době se objevilo hned několik androidích smartphonů (jako například Xiaomi 13 Pro) s 1palcovým čipem, které jasně dokazují, že jde o vážnou výzvu pro ostatní špičkově vybavené modely, které spíše spoléhají na vysokomegapixelové snímače a výpočetní fotografii.

iPhone 15 Pro nabídne ještě další novinky

Pokud Apple zakomponuje do iPhone 15 Pro Max fyzicky větší čip, a k tomu přidá své propracované algoritmy na zpracování obrazových dat, může se opět vyšplhat na vrchol pyramidy a konkurenci ukázat záda. Zároveň je velmi pravděpodobné, že to bude právě vrcholný iPhone 15 Pro Max, který se pochlubí periskopickým objektivem s trojnásobným optickým přiblížením.

Poměrně dost toho víme tak o designu. Největší změna se letos odehraje v případě tlačítek na levém boku. Tradiční přepínač tichého režimu a tlačítka pro regulaci hlasitosti nahradí kapacitní senzory doplněné o vibrační Taptic Engine moduly. Více podrobností si můžete přečíst v našem starším článku. Dále se očekává, že modelová řada iPhone 15 přesedlá na 3nm čipsety a všechny uvedené modely budou disponovat Dynamic Island a USB-C.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button