Novinky

Chystaný iPhone 13 si od Apple Watch vypůjčí jednu velmi užitečnou funkci

Po úspěšné řadě iPhone 12 hodlá Apple stejný výsledek zopakovat také u chystaného nástupce. Ačkoli se o iPhonu 13 hovoří jako o mezigeneračním modelu, část odborné komunity s tím příliš nesouhlasí. Zatím to totiž vypadá, že klíčových vylepšení a novinek zde bude více než dost. Tomu ostatně nasvědčuje nová várka úniků, se kterou tentokrát vyrukoval novinář Mark Gurman, který se může pochlubit velmi dobrými kontakty do zákulisí Applu.

Podle jeho tvrzení se letos můžeme těšit na vcelku zajímavou výbavu. Modelová řada iPhone 13 se údajně pochlubí většími akumulátory, které poslouží k napájení OLED displejů s 120Hz obnovovací frekvencí. Další novinkou spojenou se zobrazovacími vlastnostmi se stane funkce Alway-On, kterou známe z posledních modelů Apple Watch.

Nejdůležitější informace stále na očích

To bude v praxi znamenat, že iPhone dokáže na vypnutém displeji zobrazovat základní informace v podobě hodin, notifikací, kalendáře a další užitečná data. Zmínka o této funkci nám zároveň naznačuje, že Apple u iPhonu 13 (nebo snad iPhone 12s?) nasadí zobrazovací panely typu OLED LTPO, které zvládnou neustálé zobrazování při minimálním jasu a nízké obnovovací frekvenci. Tato technologie se poprvé objevila právě u Apple Watch (Series 5) disponující funkcí stále zapnutého displeje, jenž umožňuje zobrazovat ciferník s minimálním dopadem na životnost baterie.

Zdroj: macrumors

Pokud jde o zbytek výbavy, ta má zahrnovat výkonnější čipset, výrazně vylepšenou optiku hlavního fotoaparátu a menší výřez (notch) v horní části displeje. Z hlediska designu se toho příliš nezmění, respektive šasi a použité materiály zůstanou stejné jako u stále aktuálního modelu iPhone 12 & iPhone 12 Pro. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button