Novinky

Chystaný iPad Pro 2018 bude tenký pouze 5,9 milimetru a přijde o 3,5mm audio jack

Chystaný iPad Pro by mohl být jedním z nejtenčích zařízení z dílen Applu. Alespoň to naznačují poslední úniky, které se objevily na sociální síti Twitter. Pokud se anonymní zdroje nemýlí, připravovaný tablet od Applu bude mít tloušťku pouhých 5,9 milimetru. Vzhledem k útlosti celé konstrukce se zde již nenajde prostor pro 3,5mm konektor sloužící k připojení sluchátek.

Toto jsou údajně rozměry chystaného iPadu Pro 2018

Údaj o tloušťce 5,9 milimetru odpovídá předchozím predikcím, které se v posledních týdnech začaly vyplouvat na povrch. Několik dalších spekulací naznačuje, že iPad Pro 2018 dostane do vínku technologii Face ID, která nahradí dosavadní čtečku otisků. To Applu dovolí ztenčit okraje kolem displeje, což se mimo jiné projeví na celkových proporcích tabletu.

Menší model nabídne úhlopříčku 11″

K zajímavým materiálům se dostala také autoři webu Slashleaks, která v podstatě potvrzuje to, co už víme. Na zadní straně iPadu Pro 2018 se objeví nový typ rozhraní Smart Connector pro připojení klávesnice a dalšího příslušenství. Apple má opět představit dvě varianty, které od sebe bude odlišovat úhlopříčka displeje. Hnacím motorem obou novinek se stane zbrusu nový čipset Apple A12X, který má nabídnout zásadní navýšení výkonu. Opomenout nelze ani podporu druhé generace Apple Penci.

Vrchol nabídky obsadí opět 13″ varianta

V tuto chvíli není stále jasné, kdy dojde k oficiálnímu ohlášení nové modelové řady iPad Pro 2018. S nejvyšší pravděpodobností se tak ovšem stane koncem tohoto měsíce.

iPad Pro se ukazuje na prvních snímcích. Možná bude postrádat jednu zásadní funkci

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button