Novinky

Chystá se Apple vyrábět vlastní OLED displeje pro iPhone?

Americké zpravodajství ET News včera informovalo o investici Applu do strojů pro výrobu OLED displejů, které umožňují chemickou depozici z plynné fáze (CVD). Cupertinská společnost zakoupila přístroje od korejské firmy Sunic Systems, která se na pokrokovou technologii už nějaký čas zaměřuje. Chemical vapor deposition (CVD) se dá ve zkratce definovat jako nanesení materiálu na předem zahřátý povrch podložky pomocí chemické reakce z plynné fáze. Jinak řečeno, látka, která je potřebná pro vytvoření nanášecí vrstvy je dopravována nad podložku v plynném skupenství. Zde se zdrojový materiál rozkládá (prekuroza) na atomy a molekuly a poté vytváří požadovanou substanci. Výsledná vrstva materiálu je odolná proti vodě a dalšímu opotřebení.

Běžně se CVD používá pro výrobu struktur elektronických prvků, zušlechťování vrstev kovových nástrojů nebo ložisek. Možností využití je spousta. Nelze tedy s určitostí říct, zda Apple zvolí danou technologii pro výrobu OLED panelů nebo se spíše zaměří na nějaké menší konstrukční části. Co ale s jistotou říci můžeme je to, že pokud Apple začal s výrobou pokročilých OLED displejů až teď, v letošním iPhonu se CVD technologie ještě nedočkáme. Podle dosavadních úniků však nový model nabídne alespoň běžně vyráběnou OLED obrazovku, kterou používá již řada výrobců.

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close