Novinky

Chyba nebo záměr? Aplikace Facebook tajně spouští fotoaparát na pozadí

Webový designér Joshua Maddux našel v iOS aplikaci Facebook velmi prazvláštní chybu. Ta spočívá v tom, že během posouvání obsahu dochází k aktivaci hlavního fotoaparátu. Tentýž problém se mu podařilo replikovat také na dalších iPhonech, všechny s nainstalovanou verzí operačního systému iOS 13.2.2.

S ohledem na citlivost situace se okamžitě vyrojily nejrůznější diskutéři, kteří Facebook viní z narušování soukromí. Podle dosavadního zkoumání kódu aplikace to ovšem vypadá, že jde spíše o chybu než prvoplánový úmysl ze strany Facebooku. Na vině je pravděpodobně gesto sloužící pro vyvolání sekce s příběhy, která přistupuje k fotoaparátu.

Pro Facebook jde o další nepříjemnou zprávu, kterou si za rámeček rozhodně nedá. Zvlášť když k tomu připočteme stále živé skandály ohledně narušování soukromí uživatelů. Ostatně za toto selhání byla Facebooku vyměřena tučná pokuta.

Pokud pozorujete stejnou chybu také na svém zařízení, lze ji poměrně snadno eliminovat. Učiníte tak, když přejdete do Nastavení -> Soukromí -> Fotoaprát & Mikrofon a zde vypnete aplikaci Facebooku. Tímto krokem zamezíte aplikaci, aby na pozadí jakkoli používala mikrofon a fotoaparát vašeho zařízení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button