AktualityNovinky

Chcete se naučit programovat aplikace pro Apple Watch? Přihlaste se na workshop Honzy Březiny

Máte nápad na mobilní aplikaci nebo aplikaci pro chytré hodinky a nevíte, jak ji přetavit v úspěšný projekt? Připravili jsme pro vás praktický dvoudenní workshop, na kterém se dozvíte, jak vývoj aplikace naplánovat, jak se programují aplikace pro AppleWatch a jak se následně propagují.

AppleWatch3-1024x477

Příklady táhnou a úspěšných mobilních aplikací, které svým autorům vydělaly spoustu peněz, zná každý asi celou řadu. Základem úspěchu je dobrý nápad na originální aplikaci, ale jen nápad nestačí. V AppStore jsou dnes stovky tisíc slušných aplikací a prorazit na takto obrovském trhu není jednoduché. Proto jsme pro vás připravili workshop, který vám pomůže ujasnit si, co všechno je potřeba pro zvládnutí takového úkolu. Vzhledem k tomu, že nejperspektivnější je nyní oblast chytrých hodinek, rozhodli jsme se vše ukázat na příkladu appky pro AppleWatch.

Co se dozvíte?

V prvním bloku se zaměříme na projekt jako takový. Vysvětlíme si, kdy je lepší si aplikaci naprogramovat sám a kdy raději sáhnout po programátorovi na zakázku. Ukážeme si, co všechno je potřeba rozmyslet a připravit, co obnáší Apple developer program a hlavně na co se připravit při spuštění aplikace.

V druhém bloku se zaměříme na PR, marketing a propagaci mobilních aplikací. Co všechno by měl umět web aplikace, proč vytvářet promo video, jak komunikovat s médii a hlavně jak úspěšně nastartovat appku a její život v AppStore.

Třetí blok je zaměřen již na praktické otázky vývoje aplikace. Vysvětlíme si a ukážeme, jaké budete potřebovat vývojové nástroje, jak se připravují scénáře použití a jaké jsou typy obrazovek pro AppleWatch. V této sekci se zaměříme zejména na přípravu celého projektu, od které se následně odvíjí efektivita a rychlost celého vývoje.

Ve čtvrtém bloku si na příkladu konkrétní aplikace pro AppleWatch ukážeme, jak se v praxi programuje aplikace pro AppleWatch, co umí WatchSDK, a to jak součastná, tak i připravovaná verze 2.0. Budeme se soustředit zejména na logiku návrhu a realizace aplikace, ukážeme si jednotlivé knihovny a jejich možnosti a základy práce v programovacím jazyku Swift. Cílem nebude detailně probírat syntaxi jazyka.

AppleDevProgram-1024x668

Jak workshop probíhá

První den složený z prvních tří bloků je zaměřen zejména na manažerské, marketingové a strukturální otázky. Na konkrétních příkladech z naší praxe si vysvětlíme, jak svět mobilních aplikací a aplikací pro chytré hodinky funguje a upozorníme na desítky drobných úskalí. Nečekejte obecné marketingové poučky. Naším cílem je podělit se s vámi o naši praktickou zkušenost z vývoje a života aplikací. Druhý den bude zaměřen technicky na samotné programování aplikací pro AppleWatch. Na příkladu jednoduché aplikace si ukážeme, jak vývoj probíhá, jaké jsou současné možnosti WatchSDK a jak je využít na maximum. Lektor předvede přímo v praxi vývoj mini aplikace a povede diskuzi s účastníky kurzu.

Snímek obrazovky 2015-07-14 v 19.40.26

Pro koho je workshop určen

Pokud máte nápad na aplikaci a nejste zkušenými vývojáři aplikací pro iOS, je tento kurz určený právě pro vás. Není důležité, kolik máte nebo nemáte předchozích zkušeností s programováním pro jiné platformy. Svět iOS a zejména aplikací pro AppleWatch má řadu specifik, takže se zaměříme právě na ně. Dokonce i pokud nemáte ambici si aplikaci programovat sami, je kurz velmi dobrou cestou, jak porozumět tomu, co vývoj vyžaduje, jak probíhá a kde jsou úskalí. Díky tomu pak dokážete mnohem lépe připravit zadání pro programátory a zároveň s nimi v průběhu vývoje efektivněji komunikovat.

Apple-Watch-logo-main1

Kdy, kde a za kolik?

Kurz proběhne 3. a 4. srpna vždy od 9:30 do 16:30 v prostorách učebny Ilumia, Zborovská 66, Praha 5. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 12 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 4 990 Kč.

Celým kurzem vás provede certifikovaný trenér Applu Jan Březina a zkušený programátor Vladimír Bělohradský. Nejlepší zprávu jsme si však nechali na samotný závěr. Tou je sleva pro naše čtenáře, který po zadání promokódu CeskyMac obdrží slevu 500 Kč.

 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button