Novinky

České silnice brázdí auta od Applu. Vylepšují zde své mapy

Mapy od Applu možná v dohledné době získají funkci, kterou dobře známe od Googlu či Seznamu. Také aplikace pro zobrazování map, kterou najdeme v každém iPhonu, získá svou alternativu Street View. Apple reálným snímkům z ulice či cest říká Look Around a ve světě už jsou docela běžné. V Česku jsme se ale zatím nedočkali. To by se mohlo brzy změnit. Společnost už totiž údajně začala naši zemí snímat. V některých českých regionech proto možná narazíte na podivná auta vybavená lidarem. Stejně tak začíná kalifornská značka pomalu snímat také sousední Polsko. Lidarové snímky mají také vylepšit mapové podklady. 

Zdroj: robotics

Vedle toho ale dojde k rozšíření Look Around. Ten je aktuálně dostupný pouze v pěti zemích. Jde o Spojené státy, Británii, Kanadu, Irsko a Japonsko. Oblasti, které má Apple pro tuto funkci nasnímané, poznáte tak, že se v roku displeje objeví symbol pro brýle. Podklady Apple už sbírá od roku 2015 a zvláštní vozidla vybavena lidary už byla viděna v mnoha zemích. Je tedy možné, že Apple plánuje skutečně masivní expanzi funkce, kterou mají už dnes výborně zvládnuté domácí Mapy od Seznamu. 

Apple hledá nové možnosti bezdrátového nabíjení. Je AirPower skutečně u ledu?

Look Around se v mapách od Applu poprvé objevil v rámci aktualizace na iOS13, tedy v roce 2019. Je ale zřejmé, že výrobce iPhonů tímto krokem spíše jen dohání konkurenci. Nákladné mapování vybraných lokalit napříč světem značka provádí jen pro to, že díky Googlu jsme se naučili prohlížet si cílová místa přímo z chodníku či z cesty. Uvidíme tedy, zda Apple svá auta do Česka poslal jen za účelem sběru informací pro mapové podklady, nebo zde skutečně také pořizuje panoramatické snímky cest a ulic pro svůj klon Street View. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close