Novinky

Co by na to řekl Steve Jobs? Apple pracuje na tužce Apple Pencil pro iPhone

Steve Jobs se musí obracet v hrobě. Byl to totiž právě on, kdo téměř před 10 lety představil mobilní telefon, který do té doby standardní stylusy definitivně zahnal na pohřebiště dějin. Nyní však v Applu začínají přemýšlet přesně opačně. Už více než rok je totiž v nabídne inteligentní stylus Apple Pencil, který je dodáván jako příslušenství k vrcholným iPadům. Na obřích obrazovkách výkonných tabletů, které nezřídka kdy používají kreativci a další profesionálové dává tužka Apple Pencil svůj smysl.

apple-pencil-imovie

Nová patentová žádost Applu ovšem vzbuzuje rozruch. V Cupertinu totiž přemýšlejí, jak podporou Apple tužky vybavit také iPhone. Tim Cook navíc už v jednom zářiovém rozhovoru naznačil, že jeho týmy Apple Pencil pro iPhone testují. Server 9to5mac dále dodává, že podle průzkumu mezi svými čtenáři by třetina uživatelů podporu Apple Pen pro iPhone uvítala. Další patent navíc ukazuje, že Apple vyvíjí také stylus pro Trackpad ke svým počítačům Mac. Podle patentu týkajícího se tužky pro iPhone se uvažuje o podpoře v prostředí zavedených aplikací jako iMovie, Mail nebo Zprávy.

Dává podle vás podpora Apple Pencil pro iPhone smysl nebo jde o výsměch tradicím a principům společnosti Apple? Podělte se v námi o svůj názor v komentářích. 

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Stylus u Iphonu? PROČ??? Mám přece prsty 🙂 U Ipadu pro kreativní činnost to chápu, ale u malého telefonu ??? Neumím si představit proč a jak bych stylus u telefonu využil 🙂

  2. Osobně mi spíš vadí roztříštěnost současného applu. Dřív vše fungovalo se vším dnes pencil funguje pouze s ipadem, true tone display je jen v ipadu, všude jiná klávesnice atd. nehledě že na rychlí náčrt na plusku či na kreslení na trackpadu by pencil mohl být super

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button